فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری پذیرایی

در بدو ورود به منزل نخستین جایی که دیده می شود پذیرایی است که اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که مهمانی ها و مراسم های رسمی مانند جشن تولد،جشن سالگرد ازدواج، مراسمات مربوط به نوروز و سفره هفت سین و...همه در این قسمت از منزل برگزار می شود ،پس دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت است.استفاده از انواع کاغذ دیواری پذیرایی در رنگ ها و طرح های بی شمار امروزه دکوراسیون سالن شما را راحت کرده است و شما می توانید با انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری پذیرایی سالن شیک و متفاوتی داشته باشید.

یکی از بهترین تزیینات برای طراحی داخلی منازل که در سالهای اخیر بسیار رایج شده و یکی از بخش های اصلی نوسازی منازل استفاده می شود نصب کاغذ دیواری است. که هم ظاهر منزل شما را دگرگون می کند و هم عیب های ظاهری مانند ترک را می پوشاند. در این مطلب به بررسی و ارائه نکاتی در مورد انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی می پردازیم.

 • انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  نورپردازی مناسب برای پذیرایی

  نورپردازی برای اینکه دکوراسیون منزل شیک و جذاب باشد بسیار مهم است به خصوص تاثیر نورپردازی روی کاغذ دیواری پذیرایی که باعث می شود این جذابیت بیشتر به نظر برسد. لامپ های سر بالا به ویژه در شب تاثیر خوبی روی زیباتر نشان دادن کاغذ دیواری پذیرایی دارد و باعث می شود فضای متفاوت تری را شاهد باشیم. همچنین تنظیم نور به طوری که فقط بر بخش هایی از دیوار انداخته شود، باعث می شود که کاغذ دیواری بیشتر جلوه داشته باشد.


  @image


  شاید دوست داشته باشید، اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس

  کاغذ دیواری برجسته


  نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی به آن توجه کرد

  - برای انتخاب آن حتما باید به دکوراسیون و طرح و رنگ مبلمان توجه کرد زیرا نما و زیبایی سالن را بیشتر نشان می دهد.

  - اگر مبلمان ساده ای دارید که هیچگونه طرح و نقشی ندارد ، پیشنهاد می کنیم برای هماهنگ شدن فضا از کاغذ طرح دار استفاده کنید. زیرا طرح ساده در کنار مبلمان ساده بدون هیچ طرحی باعث بی روح بودن و سرد شدن فضا می شود. شما همچنین می توانید کوسن خود را از پارچه ای گلدار و طرحدار انتخاب کنید.

  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی با طرح و نقش عمودی و راه راه دیوارسالن شما را بلندتر نشان میدهد و همچنین باعث می شود ارتفاع سقف مرتفع تر به چشم آید.

  - یکی از نکات مهمی که در انتخاب آن باید مورد توجه قرار گیرد این است که طرح آن با کفپوش سالن شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد. اگر کفپوش دارای طرح است ما به شما توصیه می کنیم از طرح ساده استفاده کنید و اگر کفپوش شما ساده و بدون طرح و نقش است از کاغذ دیواری پذیرایی طرحدار و یا با طرح گل بهره ببرید.


  @image


  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی با طرح افقی باعث می شود دیوار کوتاه تر به نظر برسد و ارتفاع سقف کوتاه تر دیده شود.

  - اگر مبلمان و پارچه آن شلوغ و گلدار است حتما کاغذ خود را از جنس ساده با رنگ های ملایم انتخاب کنید یا حداقل دیوار پوشی انتخاب کنید که دارای طرح کمی باشد.

  - بهتر است برای پوشش دادن به دیوار پشت میز تلویزیون از کاغذ دیواری پذیرایی طرح دار استفاده شود و برای بقیه دیوارها از طرح ساده انتخاب شود.

  - انتخاب و نصب آن با مدل اشکال هندسی باعث می شود انرژی و هیجان سالن شما بیشتر شود.

  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی که در آن مواد pvc ، و یا خرده های فلز بکار رفته باشد ، در عین زیبا بودن و متفاوت بودن از مقاومت خوبی نسبت به بقیه کاغذها برخوردار است.

  مدرن بودن دکوراسیون پذیرایی

  اگر دکوراسیون پذیرایی شما به سبک مدرن چیده شده باشد حتما باید از کاغذ دیواری پذیرایی ساده و یا تک رنگ استفاده شود زیرا هماهنگی بیشتری با مبلمان و دکوراسیون شما دارد و همچنین بعد از مدتی فضا را خسته کننده نمی کند و به آسانی می توان بقیه لوازم را با آن هماهنگ کرد.علاوه بر این این کاغذ دیواری پذیرایی ساده برای افرادی که روحیه تنوع طلبی دارند هم مناسب است زیرا همانطور که گفتیم طرح ساده باعث می شود دیرتر به فکر تغییر بیفتید .

  کاغذ دیواری پذیرایی از نوع سه بعدی

  یکی از انواع کاغذ دیواری پذیرایی ، مدل سه بعدی می باشد، که بهتر است برای سالنهای کوچک و با فضای کم استفاده نشود، خانه های متراژ بالا گزینه خوبی برای نصب این دیوارپوشها است و شما می توانید در پذیرایی خود از این مدل استفاده کنید. این کاغذ دیواری پذیرایی در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند مانند اشکال هندسی، طبیعت،حیوانات، طرح چوب،تاریخی ، سنتی و...که با توجه به علاقه و سلیقه خود و توجه به دکوراسیون خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید ، بویژه برای پذیرایی هایی که با فرش ابریشم و مبلمان استیل طراحی شده و چیده شده اند انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی بسیار مناسب است.نکته قابل توجه در مورد این کاغذ دیواری ها این است که برای یک دیوار خود از این مدل ها انتخاب کنید و بقیه دیوارها را یا ساده بزنید یا کاغذی که طرح ریزی دارد.

  کاغذ دیواری پذیرایی از نوع کلاسیک

  اگر کاغذ دیواری پذیرایی،طرح و نقش کلاسیک یا اسلیمی دارد باید دکوراسیون شما هم به سبک کلاسیک در نظر گرفته شود. البته نکته قابل توجه این است که باید مراقب باشید فضا بیش از حد با طرح های مختلف،شلوغ نشود و پذیرایی شما آشفته به نظر نرسد.

  هرچه فضا شلوغ تر باشد فضای پذیرایی شما کوچکتر به نظر می رسد.در اینگونه دکوراسیون بهتر است از رنگ های خنثی مانند خاکستری و کرم استفاده کنید.


  @image


  برای شمایی که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار


  تنوع

  تنوع داشتن کاغذ دیواری پذیرایی باعث می شود که فضای شما شیک تر و جذاب تر دیده شود. در آلبوم هایی که نمونه های کاغذ دیواری پذیرایی در ان دیده می شود شما می توانید مدلهایی را مشاهده کنید که به نوعی مکمل هم هستند و با هم هماهنگی خاصی دارند هر چند ممکن است دو طرح و رنگ مختلف از هم باشند. این مسئله کار شما را راحت تر می کند و با ورق زدن آلبوم و دیدن تنوع زیاد، بهتر می توانید دست به انتخاب بزنید.

  ترکیب طرح ها و رنگ ها در کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری به علت آنکه در طرح ها و رنگ های مختلف تولید و عرضه می شود و نصب آن راحت است و در صورت تعویض به راحتی جدا می شود، تبدیل به یکی از موارد پرطرفدار برای تغییرات منزل و دکوراسیون شده است. به طوریکه امروزه تقریبا بیشتر منازل از کاغذ دیواری استفاده می کنند. در این مطلب ما به ترکیب طرح ها و رنگ ها در کاغذ دیواری پذیرایی می پردازیم و چند نمونه ترکیب رنگ برای شما به عنوان نمونه توصیه می کنیم که می توانید با توجه به سلیقه خود از آنها بهره ببرید.

  مسئله مهم که برای انتخاب کاغذ دیواری تمام منزل باید مورد توجه قرار گیرد این است که رنگ و طرح باید با دکوراسیون و کلا فضای منزل شما همخوانی داشته باشد و به گونه ای باشد که شما بعد از مدتی دلزده و خسته نشوید.بویژه پذیرایی که رسمی ترین بخش منزل است و چیدمان آن در روحیه شما تاثیر زیادی دارد.بهتر این است که قبل از خرید کاغذ دیواری شما فضای منزل را در نظر بگیرید و طرح و رنگ مورد نظر خود را در ذهن تصور کنید بعد اقدام به خرید کنید.


  @image


  ترکیب رنگ سبز و قهوه ای برای کاغذ دیواری پذیرایی

  این یکی از طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری پذیرایی است که بسیار جذاب و هماهنگ است و فضایی گرم همراه با آرامش برای شما به ارمغان می آورد.شما می توانید از کاغذ دیواری رنگ سبز تیره یا ملایم در کنار مبلمان قهوه ای یا بالعکس ، پذیرایی آرامش بخش و زیبایی برای خود ایجاد کنید.

  ترکیب رنگ خنثی در کنار یک رنگ گرم در کاغذ دیواری پذیرایی

  رنگ های گرم سرشار از شور و احساسات هستند رنگهایی مانند قرمز،زرد،نارنجی و صورتی در طیف رنگ های گرم قرار می گیرند، وجود رنگ های خنثی مانند خاکستری،سفید،شیری و قهوه ای باعث می شود که توجه شما به رنگ ترکیبی که در کنار اینها قرار گرفته است توجه بیشتری نشان دهید.ضمنا ترکیب رنگهای گرم با دیگر طرح ها و رنگ های ساده شیرین و زیبا خواهد بود.

  کاغذ دیواری طوسی با سبز در کاغذ دیواری پذیرایی

  یکی از ترکیب های جالب کاغذ دیواری پذیرایی ترکیب رنگ سبز و طوسی است.وجود رنگ ملایمی مانند طوسی در کنار رنگ آرامش بخشی مانند سبز ،آرامش و لطافت در پذیرایی شما جاری خواهد شد و نمای متفاوت و شیکی در منزل شما ایجاد خواهد شد.

  استفاده از کاغذ دیواری نارنجی در پذیرایی

  رنگ نارنجی رنگ تندی است که ممکن است چشم شما را بزند بنابراین ما توصیه نمی کنیم که از رنگ نارنجی تک در پذیرایی خود استفاده کنید، به همین منظور بهتر است با رنگ های دیگری ترکیب شود تا کمی از تندی آن بکاهد و چشم را آزار ندهد،

  می توانید از کاغذ دیواری های به رنگ سفید،آبی، و زرد یا طرح هایی که دارای نقش و نگار کمی هستند در کاغذ دیواری پذیرایی خود استفاده کنید.همچنین می توانید ترکیبی از این رنگ ها را در ست مبلمان یا کوسن خود به کار ببرید.

  ترکیب کاغذ دیواری رنگ سیاه و سفید

  در سبک های کلاسیک یکی از بهترین ترکیب های کاغذ دیواری پذیرایی ،استفاده از دو رنگ هماهنگ سیاه و سفید است که همیشه ترکیب خوبی بوده است به علاوه این دو رنگ به علت تونالیته خنثی می توانند با هر ترکیب رنگ ساده و طرح گلدار دیگری هارمونی ایجاد کنند و ظاهر و نمای جذابی به پذیرایی شما بدهند.


  @image


  انتخاب کاغذ دیواری طوسی و زرد برای پذیرایی

  توصیه ما به شما این است این ترکیب زیبا را اینگونه در دکوراسیون خود بکار ببرید که رنگ طوسی زمینه شما باشد و از کاغذ دیواری زرد به عنوان مکمل استفاده کنید همچنین می توانید مبلمان و کوسن خود را هم از بین این دو رنگ انتخاب کنید.مطمئن باشید از این ترکیب دوست داشتنی و جذاب پشیمان نخواهید شد.

  استفاده از رنگ صورتی در کاغذ دیوار پذیرایی

  رنگ صورتی یکی از رنگهای ملایم و پرطرفدار برای کاغذ دیواری پذیرایی است.می توانید از این رنگ و طرح کاغذ دیواری با ترکیب رنگ کرم در طراحی دکوراسیون خود بهره ببرید به علاوه استفاده از مبلمان تیره رنگ در کنار این دو ،ترکیب جالبی را به همراه می آورد و نمای زیبایی برای پذیرایی شما فراهم می کند.

  ترکیب رنگ قهوه ای و آبی در کاغذ دیواری پذیرایی

  در این ترکیب باید به درجه و تونالیته رنگ این دو توجه کرد و سعی نمود یکی از این دو رنگ ملایم تر از دیگری باشد.این مسئله بستگی به سلیقه و طراحی پذیرایی شما دارد و اینکه رنگه مبلمان و پرده و سایر لوازم پذیرایی چگونه چیده شده باشد. ولی در هر حال این ترکیب آرامش بخش و دلنشین است و سالن پذیرایی شما را نمای جالبی می بخشد.

  رنگ کرم و قهوه ای در کاغذ دیواری پذیرایی

  این ترکیب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی بسیار رایج و پر طرفدار است. شما می توانید از رنگ کرم در کنار طرح های مختلف رنگی استفاده کنید برای مثال رنگ زمینه کرم باشد و روی آن طرح های گلدار یا نقوش برجسته به رنگ های دیگر مانند زرشکی ،زرد ،نارنجی و رنگ های این چنینی قرار گرفته باشد.اگر تمایل ندارید از قهوه ای خالص در این ترکیب استفاده کنید ،می توانید آن را با آبی و یا سفید هماهنگ کنید.


  @image


  ترکیب رنگ طوسی و بنفش کاغذ دیواری پذیرایی

  هماهنگی خوبی بین این دو رنگ وجود دارد .شما می توانید از زمینه طوسی استفاده کنید و از رنگ های گرم و روشن و بافت گلدار هارمونی خوبی در پذیرایی خود ایجاد کنید.

  چند نکته در مورد کاغذ دیواری پذیرایی

  - اگر پذیرایی شما دارای قناسی می باشد ما توصیه می کنیم از کاغذ دیواری پذیرایی با رنگ تیره در این فضا استفاده کنید چون تا حدودی باعث پوشانندگی آن می شود.

  - اگر سقف منزل شما بلند می باشد، برای آنکه سقف کوتاه تر به نظر بیاید، کاغذ دیواری های طرح تیره گزینه مناسبی می باشد.

  - اگر از طرح های زیگزاگ استفاده کنید یک حس پویایی و شادابی به دیگران منتقل می شود و فضا سرشار از انرژی می شود.

  - استفاده از کاغذ دیواری های تیره به تنهایی باعث می شود فضا سرد و بی روح شود و حس دلگیر کننده ای در منزل و پذیرایی شما ایجاد می کند، بهتر است از رنگ های روشن و طرح های گلدار در کنار آن استفاده کنید.

  اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید.

  کاغذ دیواری تی وی روم

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری اتاق کودک

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان


  98/4/15

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد