فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری پذیرایی

در بدو ورود به منزل نخستین جایی که دیده می شود پذیرایی است که اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که مهمانی ها و مراسم های رسمی مانند جشن تولد،جشن سالگرد ازدواج، مراسمات مربوط به نوروز و سفره هفت سین و...همه در این قسمت از منزل برگزار می شود ،پس دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت است.استفاده از انواع کاغذ دیواری پذیرایی در رنگ ها و طرح های بی شمار امروزه دکوراسیون سالن شما را راحت کرده است و شما می توانید با انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری پذیرایی سالن شیک و متفاوتی داشته باشید.

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

 • انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

  یکی از بهترین تزیینات برای طراحی داخلی منازل که در سالهای اخیر بسیار رایج شده و یکی از بخش های اصلی نوسازی منازل استفاده می شود نصب کاغذ دیواری است. که هم ظاهر منزل شما را دگرگون می کند و هم عیب های ظاهری مانند ترک را می پوشاند. در این مطلب به بررسی و ارائه نکاتی در مورد انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی می پردازیم.


  @image


  نورپردازی مناسب برای پذیرایی

  نورپردازی برای اینکه دکوراسیون منزل شیک و جذاب باشد بسیار مهم است به خصوص تاثیر نورپردازی روی کاغذ دیواری پذیرایی که باعث می شود این جذابیت بیشتر به نظر برسد. لامپ های سر بالا به ویژه در شب تاثیر خوبی روی زیباتر نشان دادن کاغذ دیواری پذیرایی دارد و باعث می شود فضای متفاوت تری را شاهد باشیم. همچنین تنظیم نور به طوری که فقط بر بخش هایی از دیوار انداخته شود، باعث می شود که کاغذ دیواری پذیرایی بیشتر جلوه داشته باشد.

  نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی به آن توجه کرد

  - برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی حتما باید به دکوراسیون و طرح و رنگ مبلمان توجه کرد زیرا نما و زیبایی سالن را بیشتر نشان می دهد.

  - اگر مبلمان ساده ای دارید که هیچگونه طرح و نقشی ندارد ، پیشنهاد می کنیم برای هماهنگ شدن فضا از کاغذ دیواری پذیرایی طرح دار استفاده کنید. زیرا طرح ساده در کنار مبلمان ساده بدون هیچ طرحی باعث بی روح بودن و سرد شدن فضا می شود. شما همچنین می توانید کوسن خود را از پارچه ای گلدار و طرحدار انتخاب کنید.

  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی با طرح و نقش عمودی و راه راه دیوارسالن شما را بلندتر نشان میدهد و همچنین باعث می شود ارتفاع سقف مرتفع تر به چشم آید.

  - یکی از نکات مهمی که در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید مورد توجه قرار گیرد این است که طرح آن با کفپوش سالن شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد. اگر کفپوش دارای طرح است ما به شما توصیه می کنیم از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح ساده استفاده کنید و اگر کفپوش شما ساده و بدون طرح و نقش است از کاغذ دیواری پذیرایی طرحدار و یا با طرح گل بهره ببرید.

  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی با طرح افقی باعث می شود دیوار کوتاه تر به نظر برسد و ارتفاع سقف کوتاه تر دیده شود.

  - اگر مبلمان و پارچه آن شلوغ و گلدار است حتما کاغذ دیواری پذیرایی خود را از جنس ساده با رنگ های ملایم انتخاب کنید یا حداقل دیوار پوشی انتخاب کنید که دارای طرح کمی باشد.

  - بهتر است برای پوشش دادن به دیوار پشت میز تلویزیون از کاغذ دیواری پذیرایی طرح دار استفاده شود و برای بقیه دیوارها از طرح ساده انتخاب شود.

  - انتخاب و نصب کاغذ دیواری پذیرایی با مدل اشکال هندسی باعث می شود انرژی و هیجان سالن شما بیشتر شود.

  - انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی که در آن مواد pvc ، و یا خرده های فلز بکار رفته باشد ، در عین زیبا بودن و متفاوت بودن از مقاومت خوبی نسبت به بقیه کاغذها برخوردار است.

  مدرن بودن دکوراسیون پذیرایی

  اگر دکوراسیون پذیرایی شما به سبک مدرن چیده شده باشد حتما باید از کاغذ دیواری پذیرایی ساده و یا تک رنگ استفاده شود زیرا هماهنگی بیشتری با مبلمان و دکوراسیون شما دارد و همچنین بعد از مدتی فضا را خسته کننده نمی کند و به آسانی می توان بقیه لوازم را با آن هماهنگ کرد.علاوه بر این این کاغذ دیواری پذیرایی ساده برای افرادی که روحیه تنوع طلبی دارند هم مناسب است زیرا همانطور که گفتیم طرح ساده باعث می شود دیرتر به فکر تغییر بیفتید .

  کاغذ دیواری پذیرایی از نوع سه بعدی

  یکی از انواع کاغذ دیواری پذیرایی ، مدل سه بعدی می باشد، که بهتر است برای سالنهای کوچک و با فضای کم استفاده نشود، خانه های متراژ بالا گزینه خوبی برای نصب این دیوارپوشها است و شما می توانید در پذیرایی خود از این مدل استفاده کنید. این کاغذ دیواری پذیرایی در طرح ها و مدل های مختلفی وجود دارند مانند اشکال هندسی، طبیعت،حیوانات، طرح چوب،تاریخی ، سنتی و...که با توجه به علاقه و سلیقه خود و توجه به دکوراسیون خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید ، بویژه برای پذیرایی هایی که با فرش ابریشم و مبلمان استیل طراحی شده و چیده شده اند انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی بسیار مناسب است.نکته قابل توجه در مورد این کاغذ دیواری ها این است که برای یک دیوار خود از این مدل ها انتخاب کنید و بقیه دیوارها را یا ساده بزنید یا کاغذی که طرح ریزی دارد.

  کاغذ دیواری پذیرایی از نوع کلاسیک

  اگر کاغذ دیواری پذیرایی،طرح و نقش کلاسیک یا اسلیمی دارد باید دکوراسیون شما هم به سبک کلاسیک در نظر گرفته شود. البته نکته قابل توجه این است که باید مراقب باشید فضا بیش از حد با طرح های مختلف،شلوغ نشود و پذیرایی شما آشفته به نظر نرسد.

  هرچه فضا شلوغ تر باشد فضای پذیرایی شما کوچکتر به نظر می رسد.در اینگونه دکوراسیون بهتر است از رنگ های خنثی مانند خاکستری و کرم استفاده کنید.


  @image


  تنوع داشتن کاغذ دیواری پذیرایی

  تنوع داشتن کاغذ دیواری پذیرایی باعث می شود که فضای شما شیک تر و جذاب تر دیده شود. در آلبوم هایی که نمونه های کاغذ دیواری پذیرایی در ان دیده می شود شما می توانید مدلهایی را مشاهده کنید که به نوعی مکمل هم هستند و با هم هماهنگی خاصی دارند هر چند ممکن است دو طرح و رنگ مختلف از هم باشند. این مسئله کار شما را راحت تر می کند و با ورق زدن آلبوم و دیدن تنوع زیاد، بهتر می توانید دست به انتخاب بزنید.

  98/4/15

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد