فروشگاه الکترونیک
  • FLORENT

    آلبوم فلورنت کالکشن 2 والامداترکیبی از سبک های کلاسیک ،کلاسیک مدرن ، پست مدرن و مدرن در نگ های بسیار خاص میباشد، که برای استفاده در فضاهای مختلف با کاربری های متفاوت قابل استفاده می باشد.

    ,

کاغذ دیواری از کی و از کجا آمد ؟

بسیاری از ما میدانیم که چینیها مخترع کاغذ دیواری هستند و سیر تکامل اولیه کاغذهای دیواری از جنس برنج تا کاغذ دیواری های ابریشمی و زربافت در این کشور آغاز گردیده و به دیگر نقاط جهان صادر شده است. بر اساس شواهد و اسناد موجود چینیها بیش از 200 سال قبل از میلاد مسیح از کاغذ دیواری استفاده میکردند.

از همان ابتدای ابداع کاغذ دیواری قابل پیشبینی بود که مورد پسند افراد در سطح مالی مناسب اجتماع خواهد بود. زیرا بعد از فراگیر شدن کاغذهای دیواری برنجی، دربار و حکومت پادشاهی چین علاقهی زیادی به کاغذ دیواریهای طرحدار پیدا نمود و رفته رفته شاهد پیشرفت در صنعت کاغذ دیواری شدیم، تا به امروز که دیگر تولید کاغذ دیواری منحصر به کشور خاصی نمیباشد و تمامی کشورهای دنیا در این صنعت در حال فعالیت هستند.

چرا کاغذ دیواری اروپایی ؟


@image


اگر بخواهیم کاغذ دیواری را در ایران به دو دسته کلی تقسیم کنیم، کاغذ دیواری چینی و کاغذ دیواری اروپایی را خواهیم داشت. چین به عنوان یکی از قطب های صنعت کاغذ دیواری جهان شناخته میشود و اروپا نیز در رقابت به آنها است. اما تفاوت اصلی در کاغذ دیواری های اروپایی و چینی در این است که کاغذ دیواری های اروپایی به صورت انحصاری و ساخت همان برند هستند و مشخصا دارای کیفیت بالاتر و گرانتر از دیگر کاغذ دیواری های موجود هستند. وارد کننده کاغذ دیواری اروپایی اکثر محصولات را از کشورهای صاحب نام در این صنعت همچون، هلند، انگلستان، ایتالیا و ... وارد مینماید.

اما تعداد کمی برند معتبر چینی داریم که مورد تایید وارد کنندگان داخلی باشند و اکثر کاغذ دیواری های وارداتی چینی، تحت سفارش، شرکت های داخلی بوده و برندهای سفارشی بر روی آنها درج شده است. در دنیای کاغذ دیواری نمیتوانیم بگوییم که کاغذ دیواری اروپایی بهتر از چینی است و بر عکس، در دنیای کاغذ دیواری ها این ضرب المثل کاملا صدق میکند، " هر چه پول بدی، آش میخوری " .

مشخصا طرح ها و نقوش کاغذ دیواری اروپایی با دیگر کاغذ دیواری ها متفاوت است و هر کشور بر اساس فرهنگ خود، دست به طراحی و تولید میزند. وارد کنندههای کاغذ دیواری های اروپایی با توجه به نیاز بازار و استقبال مردم از طرح های اروپایی، روابط خود را با شرکت های معتبر بیشتر نمودند و در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای وارد کننده کاغذ دیواری از اروپا هستیم.

تزیینات دیوارها از قرن ها پیش در اروپا مرسوم و رایج بوده در اوایل از کاغذ دیواری به دلیل ارزان تر بودن نسبت به تابلوی نقاشی و تابلوهای تزئیناتی به جای آن ها استفاده می شده و تا الان هم مورد استفاده قرار گرفته و فقط طرح و مدل آن تغییر کرده و بروز تر شده و کاربرد وسیع تری پیدا کرده است. مشکلات کاغذ دیواری های قدیم مثل نصب سخت و کیفیت پایین آن نتوانست نظر اروپاییان را در استفاده از آن تغییر دهد و آنها همیشه خواستار استفاده از آن بودند. تقاضای اروپاییان برای کاغذ دیواری باعث شد تا به سرعت تولید انواع طرح ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه شود و در دوره های مختلف مشکلات اصلی آن رفع شد و به شکل امروزی درآمده است.


@image


کاغذ دیواری اروپایی قرن ۱۸ رقابت طرح و رنگ بود و در طول این دوره هنرمندان تصاویر خود را بر روی آن ها ترسیم میکردن فقط قشر اشرافی میتوانستند از آن استفاده کنند.

در قرن نوزدهم کاغذ دیواری اروپایی با طرح های مختلف طراحی شد و با الهام گرفتن از طبیعت نقاشی رنگارنگ و منظم طراحی و به بازار عرضه شد.

در قرن بیستم استفاده از رنگ روشن و انواع مختلف طرح های کاغذ دیواری اروپایی رایج شد مثلا طرح پر طاووس در میان مردم به شدت محبوبیت پیدا کرد و به دلیل پیشرفت علم و صنعت کیفیت کاغذ دیواری ها بهتر شد و در دسترس بودن برای تمام مردم آسان شد.

اروپاییان همیشه خواستار چیزای ساده و لوکس بودند به خاطر همین اکثر اوقات از کاغذ دیواری های ساده در رنگ های مختلف استفاده میکنند. کاغذ دیواری اروپایی بیشتر به طرح های ساده و شیک گفته میشود. آن ها دارای چند طرح خاص در دکوراسیون خانه های خود هستن که در هر کدام از این طرح ها از کاغذ دیواری هم استفاده کرده اند و نوع استفاده از آن ها شرح زیر است.

سبک باروک در طراحی دکوراسیون خانه های اروپایی

سبک باروک ساختن فضاهای منحنی و روشن و طرح های نامتقارن را به تصویر می کشد. استفاده از کاغذ دیواری اروپایی با رنگ صورتی و آبی در این سبک به زیبایی خودنمایی میکند.

سبک روکوکو در طراحی داخلی

این سبک ادامه سبک باروک است با این تفاوت که از کاغذ دیواری اروپایی با اشکال مجسمه های مختلف و گلدار استفاده میشود.

سبک گوتیک در معماری داخلی

سبک گوتیک یکی از سبک های مذهبی است. نوع ارتباطات در آن به صورت عمودی ترسیم شده است. در این سبک اروپاییان از الگوهای طراحی کاغذ دیواری به صورت فلش های رو به بالا که نشان دهنده خداوند است استفاده میکنند و اشکال قوس دار نوک تیز در کاغذ دیواری یکی دیگر از مشخصه های بارز این سبک است.

سبک ویکتوریایی در طراحی داخلی

سبک ویکتوریایی یکی از مجلل ترین سبک های دکوراسیون است که طرفدار هماهنگی و تعادل در کنار زیبایی است. در فضاهایی با این سبک دیوارها با کاغذ دیواری اروپایی با رنگی تیره تر به دو قسمت تقسیم می شود که تمام کاغذدیواری های استفاده شده با هم هماهنگ هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب اروپایی


@image


اتاق خواب یکی از قسمت های شخصی خانه است که بهتر است برای طراحی داخل آن از نطر خودتان بیشتر ایده بگیرید تا بتوانید فضایی آرام و دلنشین در اتاق خواب خود ایجاد کنید.

دکوراسیون اتاق خواب اروپایی باید به صورت ساده طراحی شود و در این سبک معمولا از کاغذ دیواری اروپایی با طرح ساده و متناسب با دکوراسیون اتاق استفاده کنید و تا حد ممکن از کاغذ دیواری با اشکال ساده و خلوت تر استفاده کنید.

یکی دیگر از مهم ترین نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب اروپایی رنگ کاغذ است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مدرن با کاغذ دیواری اروپایی از رنگ های سفید و روشن و خنثی استفاده می شود. توجه داشته باشید که در سبک دکوراسیون اروپایی بهتر است از کاغذ دیواری هایی با رنگ های خیلی روشن نظیر قرمز و سبز و زرد و آبی و … استفاده نکنید زیرا این رنگ ها جذابیت خاص دکوراسیون اروپایی را از بین می برند. اگر شما تمایل دارید از رنگ های خیلی روشن در فضای اتاق خواب استفاده کنید بهتر است استفاده از این رنگ ها را به حداقل برسانید.

در خانه های اروپایی نور از اهمیت خاصی برخوردار است . شما میتوانید برای ایجاد نورپردازی از کاغذ دیواری های نور دهنده استفاده کنید و به جای استفاده از تابلو های گران قیمت از کاغذ دیواری هایی با اشکال قشنگ و هنری استفاده کنید فقط یادتان باشد زیاد فضای اتاق را شلوغ نکنید و سادگی را در طرح خود حفظ کنید.

شاید دوست داشته باشید، اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

کاغذ دیواری رستوران

کاغذ دیواری اداری

کاغذ دیواری لوکس

کاغذ دیواری برجسته


نکاتی که در خرید و انتخاب کاغذ دیواری اروپایی اهمیت دارد:


@image


1) تنها طرح و رنگ در کاغذ دیواری اروپایی اهمیت ندارد آن ها در مرحله ی اول به جنس و مرغوب بودن آن توجه میکنند به طوری که همیشه خواهان جنس های با کیفیت بوده اند شاید برایشان هزینه بر باشد ولی ارزشش را دارد چون کاغذ دیواری سریع خراب می شود و مدت ها قابل استفاده است.

2) نوعی که استفاده میکنند بیشتر اوقات قابلیت شستشو را دارد.

3) در انتخاب کاغذ دیواری اروپایی از طرح ساده با رنگ هایی تا حدودی روشن استفاده میکنند.

4) از طرح های شلوغ و در هم استفاده نمیکنند بیشتر اوقات طرح هایشان با هم هماهنگ و نزدیک به هم است.

5) آن ها از کاغذ دیواری با طرح های قشنگ به جای تابلو های گران قیمت استفاده میکنند.

6) به نورپردازی در اتاق خواب های خود خیلی اهمیت می دهند به خاطر همین بیشتر اوقات از کاغذ دیواری نور دهنده استفاده میکنند.

سبک اروپایی یک سبک مدرن و زیبا است که شاید خیلی ها خواهان استفاده از آن باشند .کسانی که به این سبک علاقه دارند به این نکته توجه داشته باشند که کاغذ دیواری استفاده شده هماهنگی کامل با دکوراسیون خانه را داشته باشد و فضای خانه را با استفاده کردن از چندین نوع کاغذ دیواری شلوغ نکنند و سعی کنند از یک یا دو نوع کاغذ استفاده کنند چون سبک اروپایی به سبک ساده مشهور است سادگی دکوراسیون و دیوارهای خانه باعث میشود که دیر تر از مد بیفتد و از حالت کسل کننده در بیاید.


@image


بزرگترین مرجع وارد کننده کاغذ دیواری اروپایی

همیشه زیبایی محیط زندگی برای انسان مهم بوده و سعی داشته در فضایی زیبا و دلنشین زمان را بگذراند، پس اختراع کاغذ دیواری، مردم متوجه تاثیر بخشی و کارایی این اختراع گردیدند و به عنوان یکی از بهترین ابزارهای زیبایی بخشی محیطی مطرح گردید و روز به روز شاهد پیشرفت و ایجاد ایده و طرح در نو صنعت کاغذ دیواری هستیم.

کشورهای اروپایی به عنوان یکی از بزرگترین و با کیفیتترین تولید کنندگان کاغذ دیواری در جهان، با استفاده از پتانسیل بازار های هدف شروع به کار نمودند و ایران نیز به عنوان یکی از بازارهای هدف برای آنها شناخته شده است. وارد کنندگان کاغذهای دیواری اروپایی سالهاست در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و سابقه همکاری به تمامی برند های مطرح در زمینه کاغذ دیواری اروپایی را دارند.

برترین برند های وارداتی اروپایی

واردکنندگان کاغذ دیواری اروپایی با ارزش نهادن به بازار ایران عزیزمان، سعی در ارائه محصولاتی از برندهای معتبر اروپا نمودهاند و با سالها تجربه در این زمینه توانسته اند نیاز مردم کشورمان پاسخگو باشند.

از برترین برندهای وارداتی اروپایی که می توانیم آنها را نام ببریم :

• برند راش آلمان ( Rasch ) : این برند با بیش 150 سال سابقه در زمینه تولید کاغذ دیواری، یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین برندهای کاغذ دیواری اروپایی در دنیا میباشد. در سال 1861 میلادی این کارخانه شکل گرفت و هم اکنون توسط Dr. Frederik Rasch و Dario Rasch-Schulze Isfort اداره میشود.

• گراهام بورن ( Graham Paper Company ) : کارخانه Graham Paper Company در سال 1855 توسط Henry Brown Graham تاسیس گردید. او اهل سینسیناتی، ایالت متحده است و اولین کارخانه خود را در غرب رودخانه می سی سی پی تاسیس کرد. این کمپانی متمدن یکی از بنیان گذاران سبک کاغذ دیواری اروپایی نیز میباشد.

و دیگر برندهای معتبر اروپایی که همگی به کیفیت مشهور هستند.


@image


مزایا و معایب استفاده از کاغذ دیواری اروپایی

• کاغذ دیواری اروپایی دارای خاصیت چسب پذیری بالا هستند و به خوبی بر روی دیوار و بدون لبه قرار میگیرند.

• طرح ها و نقش های زیبا و متنوع که هر طیف از سلیقه را در بر میگیرد و انتخاب برای شما مهیج تر مینماید.

• وارد کننده کاغذ دیواری اروپایی با احترام به مصرف کننده ایرانی، کاغذ دیواری های درجه یک اروپایی را وارد مینماید و در ایران، شما از کیفیت درجه یک کاغذهای دیواری اروپا استفاده مینمایید.

• ضد گرد و غبار هستند و به خود گرد و غبار جذب نمی کنند و به راحتی قابل شستشو بوده و به هیچ عنوان پس از شستشو با آن آسیبی وارد نخواهد شد.

• اکثر شرکتهای تولید کننده کاغذ دیواری اروپایی، فناوری نوین را وارد عرصه تولید خود نموده اند و علاوه بر یک نما دهنده محیط بلکه یک عایق صوتی خوب محسوب میشوند.

برای شمایی که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

کاغذ دیواری لاکچری

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری طرح دار


انواع کاغذ دیواری اروپایی وارداتی :

• کاغذ دیواری روکش دار وینیل : این نوع از کاغذهای دیواری دارای یک روکش عایق پی وی سی هستند که شستشتوی آن ها بسیار راحت بوده و مکان پیشنهادی استفاده از آنها در آشپزخانه است.

• کاغذ دیواری Non-woven : جنس این کاغذ دیواری بر گرفته شده از الیاف فیبر و نساجی می باشد. ویژگی این نوع از کاغذ دیواری قابلیت استفاده مجدد است.

• پارچه ای : ساخته شده از آکرولیک و ویژگی کاغذ دیواری پارچه ای، سبک بودن آن است.

• کاغذ دیواری vinyl fabric backed : این سبک از کاغذ دیواری نسبت به دیگر کاغذ دیواری ها جدیدتر است. کاغذی طرحدار با رویه لمینت شده با وینیل است، که خود به 3 دسته : وینل سخت، وینیل کاغذی و وینیل Non-woven تقسیم میشود.

و دیگر انواع کاغذ دیواری اروپایی که با توسعه و پیشرفت روز افزون در این صنعت و استفاده از تکنولوژی و فناوری نوین، شاهد طرح ها و انواع مختلف خواهیم بود.

اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید.

کاغذ دیواری تی وی روم

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق نوجوان


98/6/4

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S
R
E
L
A
T
E
D
A
R
T
I
C
E
L
S
ارسال نظر کاربران