فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری تی وی روم

کاغذ دیواری تی وی روم برای دیواری که پشت تلویزیون است استفاده می‌شود که باید در انتخاب طرح و رنگ آن دقت شود چرا که در طول روز به دلیل تماشای تلویزیون بیشتر مورد توجه واقع می‌شود و کاغذ دیواری تی وی روم باید به صورتی باشد که چشم بیننده را اذیت نکند و همچنین طرح زیبایی داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد در صدد هستند که طرح زیبایی را برای آن استفاده نمایند. کاغذ دیواری تی وی روم به تنهایی می‌تواند ظاهر خانه شما را بسیار تغییر دهد در نتیجه بسیاری از مشتریان طرفدار آن هستند و نسبت به طرحهای دیگر بیشتر فروش می‌رود.

کاغذ دیواری تی وی روم

 • کاغذ دیواری تی وی روم


  @image


  تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی به دلیل داشتن صفحه بزرگ مرکز توجه در هر خانه‌ای محسوب می‌شوند از این رو طراحی دکوراسیون دیوار پشت این تلویزیون‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

  کاغذ دیواری تی وی روم انواع مختلفی دارند که شامل معمولی، سه بعدی، برجسته و طرح دار می‌شوند در اولین نوع از کاغذ دیواری تی وی روم ظاهر ساده‌ای به وجود می‌آید که نظر بعضی از اشخاص را بسوی خود جلب خواهد کرد اما در نوع دوم کاغذ دیواری تی وی روم سه بعدی است جلوه‌ی بسیار زیبایی به وجود خواهد آمد و به گونه‌ای طراحی شده است که نقش و طرح روی آن به دلیل سایه‌های خاصی که روی آن ایجاد شده است برجسته به نظر می‌رسد. همچنین با انجام نورپردازی صحیح و بجا روی این پوشش دکوراتیو فضایی منحصر بفرد خلق خواهد شد اما طرح سه بعدی و هر طرح شلوغ دیگر در کاغذ دیواری تی وی روم ممکن است دردسرساز شود برای مثال فرض کنید در حال تماشای تلویزیون هستید در طولانی مدت و تصاویر مدام تغییر می‌کند و علاوه بر این‌ها تصویر زمینه پشت تلویزیون نیز شلوغ است در این صورت حتماً از انتخاب طرح شلوغ پشیمان خواهید شد در نوع سوم کاغذ دیواری تی وی روم برجسته، خانه و محیط شما ظاهری لوکس گرفته و از فاصله‌ی دور نمای زیبایی خواهد داشت به علاوه اینکه قابلیت شستشو هم شامل می‌شود.

  در نوع چهارم کاغذ دیواری تی وی روم که نوع طرح دار است می‌توان طرح‌های زیبایی متناسب با دکوراسیون خانه استفاده کنید البته باید به فضای خانه هم توجه شود به طوری که اگر فضا کوچک باشد از طرح‌های منظم و کوچک و اگر فضای خانه بزرگ است از طرح‌های بزرگ استفاده کنید تا فضا آرام‌تر به نظر برسد.

  آنچه همیشه و در هر فضایی برای دکور دیوار ال سی دی اهمیت دارد، متفاوت بودن کاغذ دیواری تی وی روم با سایر قسمت‌های خانه است. چرا که کاغذ دیواری تی وی روم بهترین متریالی است که می‌توان با استفاده از آن، قسمتی را که تلویزیون در آن قرار می‌گیرد، از سایر فضاها جدا کرد.

  برای انتخاب بهترین گزینه در بین کاغذ دیوارهای تی وی روم بهتر است رنگ بقیه نواحی و دیوارها و یا رنگ پارکت و یا رنگ مبل‌های خود را با رنگ کاغذ دیواری تی وی روم تطبیق دهید.

  و سعی کنید قبل از انتخاب رنگ و نوع کاغذ دیواری تی وی روم ابتدا مدل‌های نواحی دیگر را خریداری کنید در این صورت کارتان راحت‌تر خواهد بود و سردرگم نخواهید شد.

  معمولاً برای انتخاب کاغذ دیواری تی وی روم از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنند به دلیل اینکه این نوع از رنگ چشم را دیرتر خسته می‌کند و باعث می‌شود چشم آسیب نبیند.

  اگر کاغذ دیواری تی وی روم جایگاه مشخصی دارد بهتر است به رنگ روشن انتخاب شود در این صورت فضای اتاق نیز بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

  به دلیل اینکه جایگاه تلویزیون بخصوص در خانه‌های ایرانی در قسمت پذیرایی است دیوار پوش پذیرایی نیز می‌تواند تأثیر زیادی در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری تی وی روم داشته باشد بنابراین باید در انتخاب پوشش دیوارهای پذیرایی دقت شود زیرا محیط و فضای پذیرایی هر خانه نشان از سلیقه‌ی صاحب‌خانه است و برای انتخاب آن زمان بیشتری لازم است هرچند که انتخاب کاغذ دیواری تی وی روم هم نیاز به توجه دارد زیرا در جایی است که مورد توجه است (پذیرایی)

  اگر دیواری که تلویزیون روی آن قرار دارد، در سالن پذیرایی یا نشیمن است، یک طرح زیبا برای آن استفاده از همان کاغذ طرح دار سالن ولی با رنگ تیره است. در این صورت به کار بردن کاغذ دیواری تی وی روم مدل کلاسیک ایرادی ندارد. به عنوان مثال اگر برای سالن پذیرایی دو دیوارپوش طرح کلاسیک و ساده رنگ بژ انتخاب کرده‌اید، می‌توانید همان طرح کلاسیک با رنگ تیره مثلاً مشکی را برای کاغذ دیواری تی وی روم انتخاب کنید

  باز هم مثل همیشه مدل داماس اولین انتخاب برای دوستداران نصب کاغذ دیواری تی وی روم می‌باشد؛ اما اگر از ما بپرسید اگر همچنان علاقه‌مند به انتخاب این طرح می‌باشید سعی کنید از طرح داماس ملایم که بین زمینه و خود طرح تضاد زیادی وجود نداشته باشد استفاده کنید

  نگران قیمت کاغذ دیواری تی وی روم نباشید زیرا به دلیل استفاده رول کم آن قیمت آن زیاد بالا نخواهد بود دیواری که تلویزیون روی آن قرار دارد ممکن است طولی به اندازه ۳ تا ۵ متر داشته باشد. به این معنا که مساحت آن دیوار ۹ تا ۱۵ مترمربع می‌شود. برای چنین دیواری ۳ رول ۵ مترمربعی (کاغذ دیواری چینی) یا یک رول ۱۶ متر مربع (کره‌ای) کافی است. هر چند به دلیل بالا بردن دکوراسیون فضای اتاق توسط کاغذ دیواری تی وی روم هزینه زیاد نیز به‌صرفه خواهد بود

  نصب کاغذ دیواری تی وی روم

  نصب آن بسیار حساس بوده و نیاز به نیروی ماهر دارد زیرا در مواردی مثل طرح‌های سه بعدی یا طرح‌هایی با رنگ تیره که نواقص مشخص است بهتر است که با دقت بیشتری انجام شود و چون در پذیرایی و قسمت مهم یک خانه هستیم هرگونه اشتباه باعث می‌شود زیبایی کار از دست برود.

  98/4/15

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد