فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری اتاق کودک

شما باید به گونه‌ای کاغذ دیواری اتاق کودک خود را انتخاب کنید که دوست داشته باشد در اتاق خود بماند و مشغول بازی شود و یا دوست داشته باشد فقط در آنجا استراحت کند پس در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار دقت کنید زیرا هم تأثیر زیادی روی روح و روان کودک شما دارد و هم روی رفتار و خلق و خو و شخصیت او اثر بسزایی می‌گذارد.

ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق کودک

 • ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق کودک

  انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  راحت‌ترین و ابتدایی‌ترین روش برای دگرگونی منازل کاغذ دیواری است . یکی از قسمت‌های مهم منزل اتاق کودک است ، امروزه انواع کاغذ دیواری اتاق کودک متنوع با رنگ‌ها و طرح‌های کودکانه در دسترس است به طوری که گاهی باعث سردرگمی والدین می‌شود و نمی‌دانند کدام طرح و رنگ را انتخاب کنند. این مطلب را ما اختصاص داده‌ایم به ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق کودک که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.


  @image


  نورپردازی مناسب در اتاق کودک

  نور مناسب و کافی در آرامش کودک تأثیر زیادی دارد و همچنین در زیباتر نشان دادن کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار تأثیر دارد.اگر کاغذ دیواری اتاق کودک شما گلدار است یا گلهای برجسته‌ای دارد می‌توان نور را طوری تنظیم کرد که به صورت نقطه‌ای فقط آن قسمت خاص را بیشتر نشان دهد.همچنین می‌توانید از هالوژن‌های رنگی استفاده کنید که نور کمی دارند و اگر کاغذ دیواری اتاق کودک طرح‌هایی مانند ماه و ستاره باشد باعث درخشان شدن آن می‌شود.

  رنگ‌ها و طرح‌های مختلف برای کاغذ دیواری اتاق کودک

  در وهله اول شما باید به جنسیت کودک خود توجه داشته باشد و رنگ مناسب جنسیت او را انتخاب کنید زیرا در صورت انتخاب رنگ و طرح نامناسب کودک شما ممکن است دچار بحران هویتی شود و روحیات او کاملاً دگرگون گردد که این مسئله باعث آسیب جدی به او می‌شود و کودک را دچار ناهنجاری‌های شخصیتی می‌کند.پس به این مسئله کاملاً توجه داشته باشید.مسئله مهم بعدی ، توجه به سن کودک است که باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک مد نظر قرار گیرد. دیوار پوش باید به گونه‌ای انتخاب شود که کودک شما قدرت درک آن را داشته باشد و برای او چالش برانگیز و عجیب نباشد که ذهنش مدام مشغول این قضیه باشد.

  ابتدایی‌ترین رنگ‌ها برای کاغذ دیواری اتاق کودک ، صورتی برای دختران و آبی برای پسران است که همیشه جز نخستین انتخاب‌ها می‌باشد. هر چند ممکن است برخی والدین بخاطر فرار از کلیشه رنگ‌ها و طرح‌های دیگری برای کاغذ دیواری اتاق کودک خودشان انتخاب کنند. که این مسئله کاملاً به سلیقه شما برمی‌گردد. اما در صورت انتخاب رنگ صورتی ما به شما پیشنهاد می‌دهیم آن را با رنگ خاکستری هماهنگ کنید و یک ترکیب فوق‌العاده را داشته باشید. ظاهر اتاق کودک چه کلاسیک و ساده باشد یا لوکس و مدرن فرقی ندارد این ترکیب با هر نوع دکوراسیونی همخوانی دارد. همچنین می‌توانید یکی از این دورنگ را به عنوان تم اصلی در نظر بگیرید و رنگ بعدی را بصورت هاله یا سایه‌ای در کنار او قرار دهید. خاکستری را می‌توانید با آبی روشن هم ست کنید به‌ویژه اگر ظاهر و دکوراسیون اتاق کلاسیک و سنتی است این ترکیب بهتر جواب می‌دهد.

  تأثیر رنگ‌های کاغذ دیواری اتاق کودک

  توجه به رنگ مقوله مهم و اساسی برای دکوراسیون اتاق کودک است زیرا همانطور که گفته شد تأثیر مستقیم بر روی روح و روان کودک می‌گذارد پس باید در انتخاب رنگ مناسب دقت کرد.در کل بهتر است رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک از بین رنگ‌های ملایم و آرامش دهنده انتخاب شود که تأثیر خوبی روی روحیات کودک داشته باشد.

  رنگ‌های گرم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  - رنگ‌های گرم شامل رنگ‌های صورتی، زرد ، نارنجی و قرمز می‌شود که بطور کلی باعث به وجود آمدن فضایی پر از انرژی و هیجان می‌شود. این رنگ‌ها باعث می‌شوند فضا بزرگتر دیده شود ولی برای اینکه تندی برخی از این رنگها آرامش کودک را برهم نزند بهتر است از ترکیب کاغذ دیواری اتاق کودک با رنگ‌های ملایم دیگر یا از یک طرح ساده و یا گلدار استفاده کنید.

  - سعی کنید در کاغذ دیواری اتاق کودک رنگ قرمز را به تنهایی استفاده نکنید زیرا باعث هیجانات کاذب در کودک می‌شود و ممکن است کودک به انجام خشونت ترغیب شود. ولی اگر با رنگ‌های دیگر ترکیب شود می‌تواند تأثیرات مثبتی به همراه داشته باشد.

  - استفاده از رنگ زرد در کاغذ دیواری اتاق کودک باعث می‌شود اتاق پر نور تر دیده شود و تمرکز بیشتر شود. همچنین تأثیر خوبی روی حافظه کودک دارد. استفاده از رنگ زرد ملایم هم اثر خوبی روی روح کودک شما دارد هم نمای اتاق را شیک و جذاب نشان می‌دهد.

  - رنگ نارنجی در صورتی که تنها استفاده شود ممکن است باعث بیش فعالی کودک شود و ذهن او را خسته کند سعی کنید از تناژهای دیگر در این ترکیب بهره بگیرید زیرا رنگ نارنجی رنگ شادی بخش است و در روحیه کودک شما تأثیر مثبت دارد.

  رنگ‌های سرد در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  رنگ‌هایی مانند سبز،سیاه،بنفش و قهوه‌ای در طیف رنگ‌های سرد قرار می‌گیرند.

  - این رنگ‌های کاغذ دیواری حس آرام را به اتاق کودک شما هدیه می‌دهند ولی باید دانست که استفاده زیاد و مطلق از این رنگ‌ها باعث می‌شود فضای اتاق دلگیر و افسرده شود.

  - کاغذ دیوار رنگ سبز حس آرامش و آسودگی را وارد اتاق کودک شما می‌کند و باعث کاهش استرس می‌شود.شما می‌توانید از این رنگ زیبا بر اساس سلیقه خود یا به صورت ساده یا به صورت طرح دار استفاده کنید.

  - رنگ مشکی در کنار جذابیت‌های خاص خودش گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک نیست و بهتر است برای دیگر قسمت‌های منزل از آنها استفاده کنید.

  <Br>

  @image

  <Br>

  کاغذ دیواری اتاق کودک با شخصیت‌های کارتونی

  بیشتر کودکان به واسطه سن خود، دوست دارند از تم‌های شخصیت‌های کارتونی بهره ببرند که گزینه خوبی هم به شمار می‌روند. فقط باید دقت کرد تم مورد نظر از شخصیت‌های خشن و اکشن انتخاب نشود که تأثیر بدی روی روحیه کودک بگذارد.بیشتر پسران به طرح با تم ماشین، موتور، سفینه و...علاقه نشان می‌دهند و دختران به عروسک و طرح‌های فانتزی تمایل دارند.اگر سن کودک این اجازه را به او می‌دهد که خودش طرح مورد نظر را بگوید،این فرصت را از او دریغ نکنید.

  98/4/12

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد