فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری اتاق کودک

شما باید به گونه‌ای کاغذ دیواری اتاق کودک خود را انتخاب کنید که دوست داشته باشد در اتاق خود بماند و مشغول بازی شود و یا دوست داشته باشد فقط در آنجا استراحت کند پس در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار دقت کنید زیرا هم تأثیر زیادی روی روح و روان کودک شما دارد و هم روی رفتار و خلق و خو و شخصیت او اثر بسزایی می‌گذارد.

 • ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق کودک

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک

  طراحی و تغییر دکوراسیون امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است و برای بیشتر منازل کاغذ دیواری در طرح و رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. راحت‌ترین و ابتدایی‌ترین روش برای دگرگونی منازل کاغذ دیواری است . یکی از قسمت‌های مهم منزل اتاق کودک است ، امروزه انواع کاغذ دیواری اتاق کودک متنوع با رنگ‌ها و طرح‌های کودکانه در دسترس است به طوری که گاهی باعث سردرگمی والدین می‌شود و نمی‌دانند کدام طرح و رنگ را انتخاب کنند. انتخاب کاغذ دیواری کودک بسیار مهم است زیرا شما باید کاغذ دیواری مناسبی انتخاب کنید که با روحیات کودکانه مغایر نباشد زیرا این مرحله، دوران مهم و تأثیرگذاری است و یک انتخاب نامناسب ممکن است به روحیات آن‌ها صدمه بزند و تأثیر نامطلوبی در شخصیت آن‌ها بگذارد. این مطلب را ما اختصاص داده‌ایم به ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق کودک که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

  شاید دوست داشته باشید، اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس

  کاغذ دیواری برجسته


  نکات مورد توجه در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  - ابتدایی‌ترین کار برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک این است که شما بدانید به چند رول کاغذ دیواری نیاز دارید و اندازه و ابعاد اتاق کودک خود را بدانید سپس باید به نوع جنس دقت کنید، کاغذ دیواری باید به گونه‌ای باشد که ایجاد حساسیت در کودک نکند. کاغذهای از جنس وینیلی مناسب کاغذ دیواری اتاق کودک هستند چون هم ضد لک هستند و هم قابلیت شستشو دارند و در صورت کثیف شدن شما دغدغه‌ای برای پاک کردن آن ندارید.

  - برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک، توجه به سن و سال آن‌ها و جنسیتی که دارند نکته قابل توجه و مهمی است که شما باید به آن دقت کنید. به ویژه اگر تازه قصد دارید محل خواب آن‌ها را از خود جدا کنید، باید اتاق آن‌ها را به گونه‌ای بچینید و دیزاین کنید که بتوانند به اتاق خود خو بگیرند و با شرایط جدید کنار آیند.


  @image


  - بیشتر تولیدکنندگان کاغذ دیواری اتاق کودک سعی دارند از طرح‌ها و تم کودکانه با رنگ‌های شاد تولید کنند که خوشایند و مورد علاقه کودکان باشد.

  - انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک ارتباط مستقیم با دکوراسیون و تختخواب کودک شما دارد و تمام این‌ها باید با هم هارمونی داشته باشند.

  - اگر کودک شما به سنی رسیده که قدرت تشخیص دارد بگذارید خودش نوع و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کند.

  - شما باید به این نکته توجه خاص داشته باشید که طرح کاغذ دیواری اتاق کودک را طوری انتخاب نکنید که باعث ایجاد احساسات و یا هیجان نامناسب در کودک شما شود و او را تشویق به کارهای خطرناک نکند. به ویژه اگر کودک شما به اندازه کافی فعال است باید کاغذ دیواری به گونه‌ای باشد که او را تشویق به آرامش بیشتر کند.

  - کاغذ دیواری‌های سه بعدی هم می‌توانند گزینه خوبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک باشند زیرا می‌توانید با انتخاب یک طرح زیبا هم به اتاق زیبایی ببخشید هم نما و فضای اتاق جذاب و دلنشین به نظر برسد و مورد علاقه کودک شما باشد.

  - اگر کودک شما بخاطر شرایط سنی و روحیه تنوع طلبی که کودکان کم سن دارند خواهان تغییر کاغذ دیواری بود و شما امکانش را نداشتید، می‌توانید با استفاده از استیکر و برچسب نمای اتاق کودک خود را تغییر دهید.

  - اگر طرح‌های ساده کاغذ دیواری اتاق کودک را دوست ندارید می‌توانید از تم‌های شاد و رنگارنگ استفاده کنید. همچنین برای اینکه اتاق بزرگ‌تر نشان داده شود بهتر است از رنگ‌های روشنی مانند کرم، گلبهی و یا صورتی استفاده کنید.


  @image


  نورپردازی مناسب در اتاق کودک

  نور مناسب و کافی در آرامش کودک تأثیر زیادی دارد و همچنین در زیباتر نشان دادن کاغذ دیواری اتاق کودک بسیار تأثیر دارد.اگر کاغذ دیواری اتاق کودک شما گلدار است یا گلهای برجسته‌ای دارد می‌توان نور را طوری تنظیم کرد که به صورت نقطه‌ای فقط آن قسمت خاص را بیشتر نشان دهد.همچنین می‌توانید از هالوژن‌های رنگی استفاده کنید که نور کمی دارند و اگر کاغذ دیواری اتاق کودک طرح‌هایی مانند ماه و ستاره باشد باعث درخشان شدن آن می‌شود.

  برای شمایی که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار


  رنگ‌ها و طرح‌های مختلف برای کاغذ دیواری اتاق کودک

  در وهله اول شما باید به جنسیت کودک خود توجه داشته باشد و رنگ مناسب جنسیت او را انتخاب کنید زیرا در صورت انتخاب رنگ و طرح نامناسب کودک شما ممکن است دچار بحران هویتی شود و روحیات او کاملاً دگرگون گردد که این مسئله باعث آسیب جدی به او می‌شود و کودک را دچار ناهنجاری‌های شخصیتی می‌کند.پس به این مسئله کاملاً توجه داشته باشید.مسئله مهم بعدی ، توجه به سن کودک است که باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک مد نظر قرار گیرد. دیوار پوش باید به گونه‌ای انتخاب شود که کودک شما قدرت درک آن را داشته باشد و برای او چالش برانگیز و عجیب نباشد که ذهنش مدام مشغول این قضیه باشد.

  ابتدایی‌ترین رنگ‌ها برای کاغذ دیواری اتاق کودک ، صورتی برای دختران و آبی برای پسران است که همیشه جز نخستین انتخاب‌ها می‌باشد. هر چند ممکن است برخی والدین بخاطر فرار از کلیشه رنگ‌ها و طرح‌های دیگری برای کاغذ دیواری اتاق کودک خودشان انتخاب کنند. که این مسئله کاملاً به سلیقه شما برمی‌گردد. اما در صورت انتخاب رنگ صورتی ما به شما پیشنهاد می‌دهیم آن را با رنگ خاکستری هماهنگ کنید و یک ترکیب فوق‌العاده را داشته باشید. ظاهر اتاق کودک چه کلاسیک و ساده باشد یا لوکس و مدرن فرقی ندارد این ترکیب با هر نوع دکوراسیونی همخوانی دارد. همچنین می‌توانید یکی از این دورنگ را به عنوان تم اصلی در نظر بگیرید و رنگ بعدی را بصورت هاله یا سایه‌ای در کنار او قرار دهید. خاکستری را می‌توانید با آبی روشن هم ست کنید به‌ویژه اگر ظاهر و دکوراسیون اتاق کلاسیک و سنتی است این ترکیب بهتر جواب می‌دهد.


  @image


  تأثیر رنگ‌های کاغذ دیواری اتاق کودک

  توجه به رنگ مقوله مهم و اساسی برای دکوراسیون اتاق کودک است زیرا همانطور که گفته شد تأثیر مستقیم بر روی روح و روان کودک می‌گذارد پس باید در انتخاب رنگ مناسب دقت کرد.در کل بهتر است رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک از بین رنگ‌های ملایم و آرامش دهنده انتخاب شود که تأثیر خوبی روی روحیات کودک داشته باشد.

  رنگ‌های گرم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  - رنگ‌های گرم شامل رنگ‌های صورتی، زرد ، نارنجی و قرمز می‌شود که بطور کلی باعث به وجود آمدن فضایی پر از انرژی و هیجان می‌شود. این رنگ‌ها باعث می‌شوند فضا بزرگتر دیده شود ولی برای اینکه تندی برخی از این رنگها آرامش کودک را برهم نزند بهتر است از ترکیب کاغذ دیواری اتاق کودک با رنگ‌های ملایم دیگر یا از یک طرح ساده و یا گلدار استفاده کنید.

  - سعی کنید در کاغذ دیواری اتاق کودک رنگ قرمز را به تنهایی استفاده نکنید زیرا باعث هیجانات کاذب در کودک می‌شود و ممکن است کودک به انجام خشونت ترغیب شود. ولی اگر با رنگ‌های دیگر ترکیب شود می‌تواند تأثیرات مثبتی به همراه داشته باشد.

  - استفاده از رنگ زرد در کاغذ دیواری اتاق کودک باعث می‌شود اتاق پر نور تر دیده شود و تمرکز بیشتر شود. همچنین تأثیر خوبی روی حافظه کودک دارد. استفاده از رنگ زرد ملایم هم اثر خوبی روی روح کودک شما دارد هم نمای اتاق را شیک و جذاب نشان می‌دهد.

  - رنگ نارنجی در صورتی که تنها استفاده شود ممکن است باعث بیش فعالی کودک شود و ذهن او را خسته کند سعی کنید از تناژهای دیگر در این ترکیب بهره بگیرید زیرا رنگ نارنجی رنگ شادی بخش است و در روحیه کودک شما تأثیر مثبت دارد.

  رنگ‌های سرد در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  رنگ‌هایی مانند سبز،سیاه،بنفش و قهوه‌ای در طیف رنگ‌های سرد قرار می‌گیرند.

  - این رنگ‌های کاغذ دیواری حس آرام را به اتاق کودک شما هدیه می‌دهند ولی باید دانست که استفاده زیاد و مطلق از این رنگ‌ها باعث می‌شود فضای اتاق دلگیر و افسرده شود.

  - کاغذ دیوار رنگ سبز حس آرامش و آسودگی را وارد اتاق کودک شما می‌کند و باعث کاهش استرس می‌شود.شما می‌توانید از این رنگ زیبا بر اساس سلیقه خود یا به صورت ساده یا به صورت طرح دار استفاده کنید.

  - رنگ مشکی در کنار جذابیت‌های خاص خودش گزینه مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق کودک نیست و بهتر است برای دیگر قسمت‌های منزل از آنها استفاده کنید.


  @image


  کاغذ دیواری اتاق کودک با شخصیت‌های کارتونی

  بیشتر کودکان به واسطه سن خود، دوست دارند از تم‌های شخصیت‌های کارتونی بهره ببرند که گزینه خوبی هم به شمار می‌روند. فقط باید دقت کرد تم مورد نظر از شخصیت‌های خشن و اکشن انتخاب نشود که تأثیر بدی روی روحیه کودک بگذارد.بیشتر پسران به طرح با تم ماشین، موتور، سفینه و...علاقه نشان می‌دهند و دختران به عروسک و طرح‌های فانتزی تمایل دارند.اگر سن کودک این اجازه را به او می‌دهد که خودش طرح مورد نظر را بگوید،این فرصت را از او دریغ نکنید.

  - محبوب‌ترین تم‌ها برای کاغذ دیواری اتاق کودک معمولاً شخصیت‌های کارتونی و یا طرح‌های فرشته، ستاره، ابر و باد، ورزشی و اسپرت و...البته ناگفته نماند در انتخاب شخصیت‌های کارتونی باید به این مسئله توجه کرد که با توجه به ساخت و تولید کارتون‌های متنوع ممکن است کودک شما برای مدت کوتاهی به یکی از شخصیت‌های کارتونی توجه و علاقه نشان دهد و دوست داشته باشد طرح اتاقش شخصیت کارتونی محبوبش باشد ولی بعد از مدتی که پخش آن کارتون به اتمام رسید، از توجه کودک شما به آن شخصیت کاسته شود و خواهان تغییر تم کاغذ دیواری اتاق باشد پس بهتر است در صورت انتخاب شخصیت کارتونی کاغذ دیواری اتاق کودک را طرحی انتخاب کنید که قدیمی نشود یا اینکه شخصیت کارتونی او را به صورت رو تختی یا روبالشی تهیه کنید تا در صورت تغییر آن به راحتی تعویض کنید.

  توجه به جنسیت در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

  مهم‌ترین قضیه در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک این است که حتماً باید جنسیت کودک را در نظر گرفت، بسته به اینکه کودک شما دختر است یا پسر طرح و رنگ و زمینه کاغذ دیواری متفاوت خواهد بود. شما باید روحیات دخترانه و پسرانه آن‌ها را در نظر بگیرید و کاغذی انتخاب نکنید که آن‌ها را دچار بحران جنسیتی و هویتی بکنید. اگر کاغذ دیواری مناسب دختر بخواهید می‌توانید از شخصیت‌های کارتونی که مناسب آن‌ها است استفاده کنید مانند سیندرلا و اگر برای پسر بخواهید طرح‌های ماشین و فوتبال و بتمن و...مناسب اتاق کودک هستند. البته یک طرز فکر عمومی وجود دارد که بیشتر برای پسران رنگ آبی و برای دختران از رنگ صورتی استفاده می‌کنند، در حالی که بیشتر رنگ‌ها برای آن‌ها می‌تواند قابل استفاده باشد و فقط بستگی به دکوراسیون و سلیقه شخصی کودکان شما دارد، پس ما به شما توصیه می‌کنیم تا حدی که شرایط سنی آن‌ها اجازه می‌دهد اجازه بدهید خودشان دکوراسیون اتاق خود را طراحی کنند و فقط به دو یا سه رنگ و طرح خاص تمرکز نکنید. هرچند رنگ صورتی تقریباً محبوب‌ترین کاغذ دیواری بین دختران است.


  @image


  توجه به کف‌پوش و پرده اتاق کودک و هماهنگی با کاغذ دیواری

  توجه به کف‌پوش هم بسیار حائز اهمیت است. بهترین کف‌پوش‌های اتاق کودک معمولاً پارکت هستند که با هر نوع کاغذ دیواری هماهنگ می‌شوند برای پرده هم بهتر است اگر کاغذ دیواری اتاق کودک طرحدار و گلدار است، از پرده ساده و اگر کاغذ دیواری ساده انتخاب شده از پرده گلدار استفاده کنید.

  قابل شستشو بودن کاغذ دیواری اتاق کودک

  این مسئله بسیار مهم است که کاغذ دیواری اتاق کودک خود را از نوع قابل شستشو تهیه کنید زیرا کودک ممکن است در حین خوردن غذا یا هر خوراکی دیگری کاغذ دیواری را لکه کند یا با مداد رنگی و یا هر وسیله‌ای که باعث کثیف شدن کاغذ دیواری می‌شود آن را لکه کند، پس حتماً قابل شستشو باشد تا بتوانید آن را راحت تمیز کنید.

  اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید.

  کاغذ دیواری تی وی روم

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان


  98/4/12

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد