فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری اتاق نوجوان

با آغاز دوران نوجوانی ، معمولا فرزندان احساس استقلال می کنند و دوست دارند در مورد مسائل مربوط به خودشان تصمیم گیری داشته باشند. انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان مسئله مهمی است زیرا او بیشتر اوقات خود را در آن می گذراند و به انجام تکالیف و مسائل درسی مشغول می شود ، پس باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان بسیار دقت کنید.

با آغاز دوران نوجوانی ، معمولا فرزندان احساس استقلال می کنند و دوست دارند در مورد مسائل مربوط به خودشان تصمیم گیری داشته باشند. در این دوران روحیات و خلق و خوی آنها به یک ثباتی می رسد و آماده ورود به مرحله جوانی می شوند، ممکن است دوست داشته باشند اتاق خود را تغییر دکوراسیون بدهند و طبق سلیقه و روحیات خود آن را آماده کنند.

 • انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  در این دوران نوجوانی روحیات و خلق و خوی آنها به یک ثباتی می رسد و آماده ورود به مرحله جوانی می شوند، ممکن است دوست داشته باشند اتاق خود را تغییر دکوراسیون بدهند و طبق سلیقه و روحیات خود آن را آماده کنند. پس بهتر است طبق سلیقه نوجوان خود، اتاقش را آماده کنید. یکی از موارد تغییر اتاق، کاغذ دیواری اتاق نوجوان است که تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق دارد و نمای اتاق او را جذاب تر و دلنشین تر نشان می دهد ، بخصوص که انواع طرح ها و نقش های فراوانی با موضوعات مختلف در این زمینه وجود دارد که می توانید از بین آنها آن طرحی که مورد نظر شماست و با اتاق نوجوان هماهنگ است انتخاب کنید.

  توجه به هماهنگی کاغذ دیواری اتاق نوجوان و دکوراسیون

  هماهنگی و همخوانی کاغذ دیواری اتاق نوجوان با سایر لوازم او باعث می شود اتاق زیباتر و دلنشین تر باشد و از بی نظمی و آشفتگی ظاهری اتاق جلوگیری شود.حتما سعی کنید به نوع کفپوش، جنس و طرح پرده ، سرویس تختخواب و میز مطالعه او توجه کنید بعد دست به انتخاب دیوار پوش بزنید.

  شاید دوست داشته باشید، اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس

  کاغذ دیواری برجسته


  نکاتی در مورد انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  - شما در وهله اول باید جنسیت را مد نظر قرار دهید و با توجه به آن دست به انتخاب کاغذ دیواری بزنید.

  - فرزند شما در سنی است که دوست دارد خودش به ایده پردازی در مورد دکوراسیون اتاقش بپردازد پس فقط به عنوان یک همراه و مشورت دهنده در کنار او باشید.

  - سعی کنید حد تعادل را در انتخاب رنگ‌های سرد و گرم رعایت کنید که فضای صدر در صد سرد یا گرم اتاق بعد از مدتی شما را دل‌زده نکند.


  @image


  - اکر کفپوش و پرده اتاق نوجوان ساده است، باید از کاغذ دیواری اتاق نوجوان به صورت طرح دار یا گلدار استفاده کنید و برعکس اگر کفپوش و پرده طرح دار است کاغذ دیواری اتاق نوجوان را ساده انتخاب کنید.

  - در این سنین نوجوانان در اوج رویا پردازی و ایده بافی به سر می برند ،اجازه دهید ایده های خودشان را در مورد دکوراسیون اتاق و انتخاب طرح دیوار پوش به کار گیرند، حتی اگر به نظر شما جالب نیست و با آن موافق نیست ، مانع خلاقیت فرزندتان نشوید و بگذارید در اتاق خودش احساس رضایت و آرامش داشته باشد.

  - با توجه به اینکه فرد نوجوان در این سنین پر از هیجان و شور است شما باید طرحی را برای کاغذ دیواری اتاق نوجوان انتخاب کنید که با روحیه تنوع طلب نوجوان، سازگار باشد و از طرحی که مناسب سن او نیست خودداری کنید.

  - کاغذ دیواری اتاق نوجوان باید به گونه ای انتخاب شود که بعد از مدتی فرزند شما را دلزده و خسته نکند. دیوارپوشی که طرح آن برای مدتی تازگی دارد سپس از مد خارج شود گزینه مناسبی برای فرزند نوجوان شما نیست و ممکن است پس از مدتی خواهان تغییر آن باشد.

  - حتما قبل از رفتن به فروشگاه برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان، متراژ و ابعاد اتاق را اندازه گیری کنید تا بتوانید طرح مناسبی انتخاب کنید.

  - جنس کاغذ دیواری اتاق نوجوان هم در انتخاب شما بسیار مهم می باشد. به همین منظور ما به شما توصیه می کنیم دیوارپوشی انتخاب کنید که از جنس وینیلی باشد. این جنس ضد حساسیت و ضد لک هستند و شما می توانید به راحتی روی آنها را دستمال بکشید بنابراین برای کاغذ دیواری اتاق نوجاون بسیار مناسب است.

  - اگر خواهان آرامش و سادگی هستید می توانید از دیوارپوش با رنگ خنثی و سبک مدرن به عنوان کاغذ دیواری اتاق نوجوان استفاده کنید .

  - اتاق هایی که کوچک هستند بهتر است برای آنها طرحی انتخاب شود که خیلی شلوغ نباشد زیرا فضا را بیشتر کوچک نشان میدهد پس کاغذی دیواری اتاق نوجوان را طوری انتخاب کنید که تا حد امکان ساده تر باشد.


  @image


  - انتخاب رنگهای تیره برای اتاق هایی که نورگیر هستند می تواند انتخاب خوبی باشد زیرا نور اتاق را در حد متعادلی نشان می دهد.

  - کاغذ دیواری اتاق نوجوان با رنگ روشن را برای اتاق هایی که نور خوبی ندارند توصیه می کنیم زیرا باعث می شود اتاق نور بیشتری بگیرد.

  - مناطقی که دارای آب و هوای سردی هستند کاغذ دیواری اتاق نوجوان اگر با رنگ گرم همراه شود حس دلنشینی به همراه خواهد داشت و برعکس در آب و هوای گرم و خشک، رنگ سرد برای کاغذ دیواری اتاق نوجوان ، حس خوبی را در فضا جاری خواهد کرد.

  - ما به شما پیشنهاد می کنیم در صورت انتخاب طرح شلوغ یا هر طرحی دیگری که مد نظر شما است، یکی از دیوارها را کاملا ساده و با رنگ خنثی دیوار پوش بزنید. به جذابیت فضا کمک می کند.

  - همیشه چند رول اضافه از کاغذ دیواری اتاق نوجوان تهیه کنید زیرا به دلیل تنوع طرحها مرتب طرح های جدید تولید می شود ، ممکن است از کاغذ دیواری اتاق نوجوان که انتخابی شما بوده است دیگر در بازار موجود نباشد و اگر به هر دلیل اگر کاغذ دیواری اتاق نوجوان پاره شد شما به راحتی بتوانید با رول های اضافه، آن را ترمیم کنید و دیگر نیازی به تعویض کامل آن نباشد.


  @image


  توجه به جنسیت و انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  جنسیت مسئله مهمی است که باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان به آن توجه کرد چون روحیات دخترانه و پسرانه با هم متفاوت است در نتیجه سلیقه آنها هم در دیزاین اتاق و انتخاب کاغذ دیواری با هم فرق می کند.پسران در این سنین به طرح های ورزشی به خصوص فوتبال بسیار علاقه مند هستند و بسیاری از آنها از کاغذ دیواری های پوستری برای پوشش دیوار خود استفاده می کنند.در ضمن شما می توانی از رنگ های کلیشه ای آبی و صورتی برای دختر یا پسر خو استفاده نکنید و به سراغ کاغذهای با تم خاصی بروید که نوجوان شما مد نظر دارد.ممکن است شما فرزند دو قلو داشته باشید که جنسیت آنها دختر و پسر باشد و اتاق مشترکی داشته باشند ، در این صورت نمی توان سلیقه شخصی آنها را در مورد دکوراسیون و انتخاب کاغذ دیواری در نظر گرفت زیرا سلیقه آنها کاملا متفاوت است،پس شما باید کاغذی انتخاب کنید که مناسب هر دوی آنها باشد و یکی از آنها را دلزده و خسته نکند.

  قابل شستشو بودن کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  دنیای نوجوانی دنیای انرژیک و پر شر و شوری است و کاملا طبیعی است که در حین فعالیت های خاص این دوران ، کاغذ دیواری کثیف و لکه دار شود که شما به راحتی بتوانید آنها را تمیز کنید.


  @image


  برای شمایی که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار


  رنگ‌ها و طرح‌ها در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  یکی از مسائل مهمی که در دکوراسیون اتاق نوجوان مطرح است، ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان می‌باشد که باید به آن توجه خاصی کرد. در علم روانشناسی هم ثابت شده است که رنگ تأثیر زیادی در روحیه افراد دارد و می‌تواند باعث تغییر در خلق و خوی افراد شود. به‌ویژه در دوران نوجوانی که آغاز دوران بلوغ است و نوجوان در اوج شور و هیجان به سر می‌برد. در این مطلب چند نمونه از ترکیب رنگ‌ها و طرح‌های کاغذ دیواری اتاق نوجوان را به شما معرفی می‌کنیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

  تأثیر نورپردازی در کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  نورپردازی می‌تواند در زیباتر نشان دادن کاغذ دیواری اتاق تأثیر خوبی بگذارد. نور نباید به گونه‌ای باشد که رنگ‌های کاغذ دیواری چشم نوجوان را اذیت کند و باعث خستگی چشم او شود به‌ویژه در هنگام مطالعه باید این نکته مهم را مورد توجه قرار داد.

  می‌توان نور را طوری تنظیم کرد که فقط بر روی قسمت‌های خاصی از کاغذ دیواری تابیده شود.

  ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق دختر نوجوان

  همانطور که گفتیم جنسیت تأثیر زیادی در انتخاب کاغذ دیواری اتاق نوجوان دارد به همین خاطر ما به تفکیک جنسیت چند نمونه را برای شما معرفی می‌کنیم. دنیای دخترانه دنیای لطیف و پر از احساساتی است. این سنین دوران بلوغ فکری و اجتماعی آن‌ها هم هست و دوست دارند زمینه‌های مختلفی را تجربه کنند.


  @image


  ترکیب رنگ صورتی و قرمز در کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  این رنگ کاغذ دیواری یکی از ترکیب‌های پرطرفدار بین دختران نوجوان است که در دکوراسیون اتاق خود از آن استفاده می‌کنند. می‌توان صورتی را به عنوان رنگ کاغذ دیواری غالب در نظر گرفت و یک یا دو دیوار را از رنگ قرمز استفاده کرد همچنین می‌توان روتختی یا پرده را هم ترکیبی از این رنگ‌ها در نظر گرفت.

  ترکیب رنگ گلبهی و سبز برای کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  این ترکیب رنگ ملایم و آرامش‌بخش بوده و نمای زیبایی به اتاق نوجوان می‌دهد. سبز را می‌توان با هر تناژ روشن یا تیره‌ای در نظر گرفت. اینکه کدام رنگ کاغذ دیواری غالب باشد بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. ولی در هر حال این ترکیب جذاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  استفاده از کاغذ دیواری پوستری در اتاق نوجوان

  امروزه استفاده از کاغذ دیواری‌های پوستری بسیار رایج شده زیرا در طرح‌ها و موضوعات متنوعی تولید می‌شوند. شما بر اساس سلیقه خود می‌توانید از این کاغذ دیواری‌های جالب که در موضوعاتی چون ورزشی، هنری، تاریخی، طبیعت، نوشته‌های انگلیسی، مد و زیبایی، دیوار نوشته، طرح‌های فانتزی و گرافیکی، شعر و کارتونی در رنگ‌های شاد و متنوع در دسترس هستند استفاده کنید و لحظات خوشی را در اتاق خود بگذرانید.

  ترکیب رنگ صورتی و نارنجی در کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  یک ترکیب رنگ بسیار جذاب و شیک که می‌تواند اتاقی رؤیایی برای شما فراهم کند. رنگ نارنجی سبب اعتماد به نفس نوجوان می‌شود و یک فضای گرم و دلنشین در اتاق به وجود می‌آورد. در این ترکیب بهتر است شما تخت خود را سفید انتخاب کنید که فضا کمی متعادل شود همچنین رنگ پرده اتاق شما هم می‌تواند سفید باشد.

  استفاده از طرح‌های گلدار و شلوغ در اتاق نوجوان

  دختران شاد و پر هیجان معمولاً از این ترکیب کاغذ دیواری استفاده می‌کنند زیرا در این دوران همه دنیا را رنگی و شاد می‌بینند. سعی کنید در این ترکیب از یک کاغذ دیواری ساده هم برای ایجاد تعادل در اتاق استفاده کنید.

  ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها در کاغذ دیواری اتاق پسر نوجوان

  پسرها در این سنین غرق در رؤیاپردازی و الگوسازی هستند و دوست دارند شبیه قهرمانان ورزشی، هنرپیشه و خواننده‌ها باشند و سعی می‌کنند نشانه‌هایی که از افراد در اتاق خود داشته باشند.


  @image


  ترکیب رنگ آبی و سبز در کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  رنگ آبی طبق گفته روانشناسان یکی از رنگ‌های آرامش‌بخش است که باعث می‌شود اضطراب و استرس کاهش یابد و برای نوجوانانی که کمی پرخاشگر هستند توصیه می‌کنیم این رنگ را در دکوراسیون اتاق خود استفاده کنند. از طرفی خود رنگ سبز هم در طیف رنگ‌های ملایم و آرام محسوب می‌شود و یک ست زیبا را برای شما به همراه خواهد داشت.

  ترکیب رنگ قرمز و مشکی در کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  بسیاری از پسرها این ترکیب را برای کاغذدیواری اتاق خود استفاده می‌کنند که ترکیب کلیشه‌ای و هماهنگی است. معمولاً ایده کاغذ دیواری مشکی برای پشت تخت ایده خوبی از آب درآمده است استفاده از روتختی یا روبالشی قرمز هم ست خوبی است که تعادلی در اتاق ایجاد کند همچنین رنگ تخت سفید باشد بهتر است.

  کاغذ دیواری طرح پوستری در اتاق نوجوان

  پسرها بیشتر به موضوعاتی چون ماشین و موتور، ورزش‌های مختلف مانند فوتبال، تصاویر طبیعت و منظره، دیوار نوشته و چهره‌های مطرح مانند خوانندگان علاقه نشان می‌دهند و دوست دارند اتاق خود را از بین این طرح‌ها انتخاب کنند.


  @image


  ترکیب رنگ سبز و زرد در اتاق نوجوان

  کاغذ دیواری رنگ سبز و زرد ملایم یک ترکیب ملایم و آرامش‌بخش است برای آن دسته از نوجوانانی که دوست دارند دکوراسیون ساده و ملایم داشته باشند و اهل ماجراجویی نیستند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم رنگ غالب را سبز قرار دهید و قسمت‌های از اتاق را زرد بزنید. هم‌چنین روتختی زرد اتاق شما را بسیار جذاب می‌کند.

  اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید.

  کاغذ دیواری تی وی روم

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری اتاق کودک


  98/4/13

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد