فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

 • پارکت لمین

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  پارکت لمینت نام دیگر کفپوش است. در واقع پارکت لمینت همان کفپوش های طرح چوب است که با رنگ ها و جنس های متفاوت در بازار عرضه می وشد . در گذشته پارکت لمینت ها توسط چسب نصب میشد اما امروزه پارکت لمینت به صورت کلیکی نصب می شود و دارای گره های برجسته طبیعی می باشد.

  تاریخچه تولید پارکت لمینت

  پارکت لمینت در سال 1995 در اتریش متولد شد و به دنیای زیبا و دوست داشتنی فعالان صنعت چوب و طرفداران متریالهای طبیعی معرفی و عرضه گردید. البته این همان پارکت سابق بود ولی با تغییراتی اساسی که در ماندگاری این صنعت نقش اساسی را ایفا کرد من جمله درسهولت نصب،رنگبندها ی متنوع لمینت پارکت ، طول عمر بالا لمینت ، نگه داری آسان و از آن مهم تر بدون هزینه نگه داری ، جابجای و تعویض آسان لمینت و مزیتهای دیگرو در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین متریالها برای کف فضاهای مختلف که توسط معماران، طراحان داخلی و قشرهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد .

  خصوصیات منحصر به فرد پارکت لمینت

  لمینت ها به طور معمول آنتی باکتریال و ضد حشره هستند، لمینت ها نسبت به آب نیز مقاومت خوبی دارند و به راحتی پارکت آب را به خود جذب نمی کنند، البته این به معنای ضد آب بودن لمینت نیست و اگر آبی بروی آن ریخته شد بایستی به سرعت جمع شود، لمینت ها بر اساس ضریب سایشی (پاخور) دارای استانداردهای مختلفی هستند که با AC نشان داده می شوند مانند AC2 , AC3 , AC4 ، لمینت از نظر قیمت بسیار ارزانتر از پارکت ، سنگ و تقریبا با سرامیک در یک رده قرار دارند با این تفاوت که امروزه از نظر زیبایی همچنان بالاترین رتبه را لمینت ها به خود اختصاص داده اند و از این نظر با هیچ یک از دیگر متریالهای کف قابل مقایسه نیستند. فوم های به کار رونده در اجرای لمینت: فوم یک لایه ابر مانند است تشکیل شده از مواد نفتی که برای استفاده در زیر لمینت باید 2 م.م ضخامت داشته باشد.

  جنس مناسب پارکت لمینت

  انتخاب جنس مناسب پارکت لمینت تاثیر زیادی در کارایی آن در طی زمان دارد . پارکت لمینت ها دارای سطوح مختلفی برای کاربردهای مختلف است مثالا در جاهای کم رفت و آمد مثل منازل AC3 و یا جهت اطمینان بیشتر کلاسAC4انتخاب بسیار مناسبی می باشد.کیفیت HDF از فاکتورهای اساسی مقاومت لمینت است، هرچه چوب خالص تر باشد (ضایعات ترکیبی کمتر باشد) و Density (فشردگی واحد حجم ) آن بالاتر باشد،کیفیت لمینت بالاتر است.

  شرکت والارین فعال در زمینه فروش پارکت لمینت سعی می کند تا متناسب با سلیقه افراد مختلف در ارائه انواع لمینت نیز نو آوری و پیشتاز باشد. از این رو با همت همکاران در این شرکت و ارائه اجناسی با کیفیتی شایسته مشتریان همواره توانسته جزو ارائه کنندگان برتر باشد.بررسی ساختار لمینت : .جنس لمینت از HDF با یک لایه ملامینه روی آن میباشد، HDF مخفف (Hard Density Fiberboard) است.دلیل اینکه این کالا با نام لمینت شناخته میشود اینست که از چهارلایه فشرده که شامل زیر است،تشکیل شده است . ۱ -لایه ابتدائی 2-لایه دکوراتیو 3-لایه اصلی 4-لایه تحتانی هر چیز چند لایه ای را لمینت می گویند.

  ضخامت پارکت لمینت

  ضخامت لمینت ها معمولا 8،10 و 12 میلیمتر است،پارکت لمینت را به کف نمی چسبانند، بلکه در ابتدا یک لایه فوم به ضخامت 2 میلیمتر رابروی کف پهن می کنند. لمینت را روی فوم نصب می کنند، لمینت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع دارای شیارهایی (کلیک) هستند که در هنگام نصب شیارها در یکدیگر قفل می شوند یا به اصطلاح کلیک می شوند وهمین کلیک ها عامل ثابت نگهداشتن لمینت هابر روی کف می باشند. به همین علت نوع کلیک لمینت انتخابی بسیار با اهمیت است.پارکت لمینت به کف زیرین خود آسیب نمی زند و می توان تا چند بار آن را جمع و در محل دیگری مجددا نصب کرد.

  رنگ پارکت لمینت

  انتخاب رنگ پارکت لمینت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد، رنگ پارکت لمینت اگر با کاغذ دیواری اتاق تطابق داشته باشد می تواند نمای اتاق را به گونه ای تغییر دهد که کوچکتر یا بزرگتر به نظر بیاید. انتخاب رنگ باید گونه ای باشد که با بقیه وسایل هماهنگی داشته باشد وشما را یاری میدهد که طرح مورد علاقه خود را کشف کنید.

  پارکت لمینت روشن اتاق را بزرگتر نشان میدهد. اگر تماما از رنگ های روشن استفاده شود خانه بی روح به نظر میرسد.

  اگر دیوارها تاریک و پارکت لمینت خیلی روشن باشد اثر خطوط افقی خیلی زیاد میشود. به عبارتی دیگر به خطوط افقی بیش تر توجه می شود.

  اگر پارکت لمینت سقف روشن و دیوارها تیره باشد اتاق باریکتر و طویل تر بنظرمیرسد

  پارکت لمینت تیره با دیوار ها و سقف روشن, اتاق را پهن تر نشان می دهد.

  یک اتاق با پارکت لمینت تیره ودیوارهای روشن, پهن ترو پایین تر به نظر می رسد.

  اگر پارکت لمینت سقف تیره و دیوار روشن باشد حس بودن در زیر زمین به فرد منتقل میشود.

  طرح پارکت لمینت

  این گزینه رابطه مستقیم با سلیقه شخصی هر فرد دارد به طور مثال پارکت لمینت های High Glass سطح براق و صاف که جلوه لاکچری به محیط می بخشد. پارکت لمینت های Normal Embossed با برجستگی های متوسط و یا Deep Embossed با برجستگی ها و گره های عمیق و طبیعی چوب که حس راه رفتن در طبیعت را به شما منتقل خواهد کرد.

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد