فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

 • نکاتي براي خريد کاغذ ديواري

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  قبل از اين که براي خريد كاغذ ديواري به فروشگاه برويد؛اول بايد محيطي را كه ميخواهيد كاغذ ديواري كنيد، کاملا مشخص کنيد. بعد ديوارها را به دقت اندازه گيري کنيد؛يعني با متر طول و عرض ديوارها را مشخص کنيد. بعد مناطقي را كه كاغذ ديواري نمي شوند مثل در، پنجره و كمد را هم جداگانه اندازه گيري و از محاسبات خود كم كنيد.

  متراژ رول كاغذ ديواري مورد نظر خود را هم محاسبه کنيد و تخمين بزنيد كه براي پوشاندن ديوارها به چند رول كاغذ ديواري نياز داريد. هنگامي كه به منظور خريد روانه بازار ميشويد حتماً اندازه ها و پلاني از اتاق مورد نظر را تهيه نموده و با خود همراه داشته باشيد. از فروشنده سوال كنيد كه با توجه به اندازه ها، به چه ميزان كاغذ ديواري نياز داريد و مقدار پيشنهادي او را با آنچه خودتان پيشتر محاسبه كرده بوديد، مقايسه كنيد. با توجه به قيمت هاي مختلف طرح دلخواه خود را انتخاب نماييد و اگر قصد خريد چند رول از يك نوع طرح خاص را داريد مطمئن شويد كه طرح هاي آنها يكسان است.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری اتاق کودک

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان

  توصيه ما به شما اين است كه يك رول بيش از آنچه لازم داريد خريداري كنيد تا در صورت اشتباه در اندازه گيري و يا خراب شدن بخشي از كاغذ ديواري به دردسر نيفتيد. پيدا كردن رولي مشابه آنچه قبلاً خريده ايد اغلب كار ساده اي نخواهد بود.


  @image


  پيش از شروع به كار و چسباندن كاغذ ديواري دستورالعمل شركت سازنده را به خوبي مطالعه نماييد تا از مراحل سفارش، قيمت، گارانتي و روش چسباندن و چسب مورد استفاده به خوبي با خبر شويد و مرحله به مرحله با دستورالعمل استعمال پيش برويد.

  در حال حاضر بيشتر خانوادهها ترجيح ميدهند ديوارهايي با نقش و نگارهاي زيبا داشته باشند تا ديوارهايي ساده با رنگي يکنواخت. به همین دلیل است که استقبال از کاغذديواري روزبه روز بیشتر میشود. برای انتخاب کاغذديواري دلخواه و مناسب، صبور باشید و معیارهای زیادی را در نظر بگیرید.

  امروزه کاغذ دیواریهای جدیدی در بازار وجود دارند که نسبت به انواع قدیمیتر مزایای زیادی دارند. کاغذديواريهاي مدرن قابل شست وشو هستند و مشکلات کاغذديواريهاي پی وی سی را حل کرده اند: نصب و تغيير آسان و امکان رنگ‌کردن ديوارها همراه کاغذديواري! اين کاغذديواريهاي جديد از لحاظ بهداشتي هم نمره قبولي ميگيرند چون با استفاده از محلولهاي ضدعفوني‌کننده به راحتي شسته شده مانند روز اول پاک و درخشان ميشوند.

  شما میتوانید با خیال راحت کاغذدیواریهای قابل شست وشو را بشویید چون پس از شست وشو، رنگ يا طرح آنها هیچ تغییری نمی‌کند. علتش این است که اين نوع کاغذديواريها از مواد طبيعي و ماندگار ارگانيک( ساخته شده اند و حتي در برخي موارد در مقابل گرما و آتش هم مقاوم هستند.

  مخصوصا در مورد اتاق کودکان، استفاده از کاغذديواريهاي مدرن قابل شست وشو يک امتياز بزرگ به حساب مي آيد که نگراني بيشتر خانمهاي خانه دار را برطرف مي‌کند. تفاوت مهم کاغذدیواریهای جدید با کاغذدیواریهای قدیمیتر، نوع نصب آنهاست: در کاغذديواريهاي قديمي چسب به کاغذ ديواري زده ميشد و بعد از اين مرحله کاغذ ديواري را روي ديوار نصب ميگردند.

  اما در مورد کاغذديواريهاي مدرن، چسب به ديوار زده ميشود و همين مساله جدا کردن آن را راحتتر مي‌کند و در حال جداکردن کاغذديواري هم، هيچ آسيبي به ديوار وارد نميشود. در ضمن زماني که براي نصب اينگونه کاغذديواريها صرف ميشود بسیار محدود است و کار تغيير دکوراسيون را تسريع مي‌کند.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار

  کاغذ دیواری تی وی روم

  اگر میخواهید دیوارهای منزلتان را با کاغذ ديواري بپوشانید بايد از دو نوع طرح متفاوت استفاده کنيد: يکي جسورانه و چشمگير در سالن يا اتاق نشيمن و ديگري کمي ملایم ولي در رده همان طرح اصلي، در اتاقها. براي اتاق خواب هم ميتوان از طرحهاي کوچک ولي معنادار استفاده کرد. در مورد اتاق فرزندان منزل هم ميتوان از آنها در مورد طرحهاي تم دلخواهشان نظر خواست. اين مساله باعث خوشحالي آنها ميشود چون حس مي‌کنند در طراحي نما و دکور منزل سهيم هستند؛ امتيازي که در رنگ‌کردن اتاق وجود ندارد! در ضمن بايد توجه داشته باشيد تغيير کاغذ ديواري سختتر از رنگ ديوارهاست بنابراين در مرحله انتخاب بايد هوشيار بود و همه جوانب را در نظر گرفت. البته در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری باید به نقشه ساختمان هم توجه داشت. خانه هايي که با طراحي نوين ساخته شده اند کاغذهایی با طرحها و رنگهاي جدید و متنوع ميطلبند اما خانه هاي قديمي با نور کم، ما را به طرف انتخاب کاغذديواري با رنگ و طرح کلاسیک سوق ميدهند. در انتخاب نوع کاغذديواري و رنگ آن بهتر است دقت کنيد محيط آشپزخانه نياز به طرحهاي جذاب و گيرا دارد اما در مقابل رنگ و تم کاغذ ديواري اتاق خواب بايد آرامبخش و زيبا باشد.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری برجسته

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  به عنوان مثال نبايد از رنگهاي خانواده قرمز و نارنجي در اتاق خواب استفاده کرد يا رنگ آبي روشن و طوسي را براي آشپزخانه برگزيد. و اما از نظر سلامت، به خصوص اگر کودکی در خانه دارید بهتر است از کاغذديواريهای جدید با الیاف طبیعی استفاده کنید چون موادی که در تهيه اين نوع کاغذديواريها به کار ميرود ضدآلرژی بوده و هيچ نوع ماده مضري در آن وجود نداردو سازگار با محيطزيست است و به خصوص برای اتاق کودکان گزینه مناسبی به شمار میرود.

  توجه داشته باشید که براي نوزادان و کودکان کم سن و سال حتي استنشاق دوز پاييني از موادشيميايي به کار رفته در کاغذديواريهاي پی وی سی مضر است. چون سيستم تنفسي آنها در مقايسه با بزرگسالان حساستر است و ممکن است پيامدهاي خطرناکي براي آنها به همراه داشته باشد. اين کاغذديواريهاي سازگار با محيط زيست از مواد الیاف طبیعی ساخته ميشوند و هيچ مشکلي براي تنفس افراد خانواده به وجود نميآورند. هنگام نصب کاغذديواري هم بايد ابتدا ديوارها را آماده کرد. شستن ديوارهاي کثيف و برطرف‌کردن پستي و بلندي قسمتهاي مختلف ديوار از اقدامات لازم قبل از شروع کار است.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S