فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

 • صندلی مشهور آقا و خانم Eames با متریالی پایدارتر

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  کمپانی معتبر مبلمان Herman Miller به تازگی ، مدل جدید پلاستیکی صندلی های Eames را از جنس پلاستیک های پایدار(پروپیلن)، به بازار معرفی کرده است.


  @image


  این نمونه آشنا که به تازگی به خط تولید بازگشته است ، در دهه 1950 توسط کمپانی (بصورت پلاستیکی) به تولید انبوه رسید. این مدل بسیار مورد استقبال گردید و در ابعاد و رنگ های مختلف در سال های متمادی تولید گردید.ولی در اواخر دهه 80 میلادی طبق تحقیقاتی که صورت گرفت مشخص گردید که جنس فایبر گلاس بکار برده شده در این محصول هم در پروسه تولید و هم استفاده نهایی برای محیط زیست و انسان مضر است.


  @image


  به دلیل نقص ماده سازنده و عدم توانایی در بازیافت این ماده ، کمپانی Herman Miler بر آن شد که ضمن مشورت با خانم Ray Eames (بیوه ی Charles Eames) ، تولید این محصول را متوقف کند که این امر در سال 1989 صورت پذیرفت . در سال های پس این جریان یعنی تا سال 2000 که تولید آن مجددا آغاز کردید ، این شرکت تحقیقات گسترده را برای بهینه کردن ، و از بین بردن مشکلات آن آغاز کرد و توانست با استفاده از یک نوع پلاستیک قابل بازیافت( نوعی پروپیلن)،تولید آن را مجددا از سر گیرد.


  @image


  امروزه در سایه پیشرفت های صورت گرفته در زمینه مواد پایدار در شاخه فایبر گلاس، و همینطور فرآیندهای تولید که اولین بار در صنایع خودرو سازی ظهور کرده است،می توان تاثیرات مخرب آلوده کننده های هوا و همینطور ترکیبات مخرب (VOCs) را در تولید حذف کرد، که این امر باعث گردید تا کمپانی سازنده این مدل صندلی، بتواند نمونه بسیار جدیدی از این صندلی را با مواد پایدارتر و مناسب تر برای محیط زیست به بازار عرضه کند.

  در این مدل جدید ، در پروسه تولید بجای روش سنتی " wet" از روش " dry binder " استفاده گردیده که در نتیجه آن نیاز به اکسید کننده های گرمایی (Thermal Oxidizers) نمی باشد و تجهیزات کنترل کننده محیط زیستی حذف گردیده است و در نهایت استفاده از رزین بدون منومر " monomer-free " محصولی را بوجود آورده است که می تواند محیط زیستی پاک تر را برای تولید کنندگان و همینطور مصرف کنندگان آن به ارمغان آورد.

  در این مدل این کمپانی تلاش کرده است که با فرمول های جدید رنگ های پایدار بتواند رنگ های اصلی و قدیمی همین مدل ها را در نمونه های جدید برای مصرف کنندگان قابل دسترس قرار دهد.

  شرکت بازرگانی پارس والاآرین در نظر دارد برای پیشرفت کالاهای مدرن و تحت استاندار های اروپا در جامعه ایرانی محصولات این شرکت را در اختیارتان قرار دهد لذا جهت بازدید از محصولات ایمز از شوروم پارس والاآرین دیدن فرمایید.

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد