فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری برجسته

کاغذ دیواری ها عناصری قدرتمند هستند چرا که تنوع بسیاری در طرح و رنگ آن ها دیده می شود و شما دست بازی برای انتخاب آن ها دارید. اگر می خواهید فضایی لوکس داشته باشید کاغذ دیواری برجسته با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام می دهند و هر موقع که بخواهید میتوانید رنگ و طرح دیوارها را آسان عوض کنید.

 • همه آنچه که باید درباره کاغذ دیواری برجسته بدانید.

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  چرا کاغذ دیواری؟

  یکی از راه های تغییر دکوراسیون خانه تغییر دکوراسیون دیوارهاست، کسانی که به دنبال تنوع و ایجاد تغییرات در منزل خود می باشند استفاده از کاغذ دیواری می تواند گزینه ی مناسب و بسیار خاصی باشد. استفاده از کاغذ دیواری ها ، به فضای منزل شما جلوه ی بیشتری می دهد.درواقع استفاده از کاغذ دیواری مزایای زیادی دارد که این مزایا شامل:

  • زیباتر شدن محیط خانه به دلیل وجود طرح ها و رنگ های فراوان آن است.

  • نصب آسان و سریع آن.

  • عمر بالای آن ها نسبت به رنگ ، درواقع هزینه ی آن ها بالاتر از رنگ کردن است اما دوام و پایداری بیشتری دارند.

  • قابلیت شستشوی راحت آن.

  • قابل استفاده برای تمامی قسمت های خانه اعم از آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق ها و حتی سرویس بهداشتی و حمام ها.

  • تنوع قیمتی و هزینه کم آن در مقابل عمر و دوام آن.

  • از بین بردن نواقص دیوار برای مکان هایی که دیوار ها کثیف هستند، کاغذ دیواری یک گزینه عالی است، چون علاوه بر اینکه کثیفی ها را می پوشاند سوراخ ها و لکه های گچ دیوار را پنهان می کند.

  • استفاده درست ترکیب رنگ در آن می تواند فضا را دلباز تر نشان دهد یا بالعکس.

  • در برابر گرما و سرما مقاوم است.


  معایب:

  • در برابر خراش مقاوم نیست و اگر قسمتی از آن خراب یا پاره شود نیاز است که کل آن قسمت کنده شود

  • استفاده از کاغذ دیواری باعث تاریک شدن فضا می شود و فضای کوچک را کوچکتر نشان می دهد هر چند با ترکیب رنگ های روشن میتوان این مشکل را حل نمود.

  • به دلیل وجود طرح ها ونقش های زیاد و به کاربردن رنگ های مختلف در کاغذهای دیواری هماهنگی وسایل خانه با آن ها بسیار مشکل و زمانبر است.

  • کاغذ دیواری ها با کمترین میزان رطوبت قارچ و کپک تولید میکنند.

  هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید از انواع آن به خوبی آگاهی داشته باشید. تفاوت های بسیاری مابین انواع کاغذ دیواری وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار داشته باشد. از جمله مواردی که باید به آن توجه کرد سهولت جدا شدن کاغذ دیواری، تفاوت در ضخامت ها و در نتیجه سهولت نصب و مهم تر از همه قابل شستشو یا غیر قابل شستشو بودن آن ها است.

  شاید دوست داشته باشید، اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس


  کاغذ دیواری برجسته

  یکی از انواع زیبای کاغذ دیواری ها, کاغذ دیواری برجسته می باشد که دارای طرح ها و تصاویر برجسته می باشد و مزایا و معایبی دارد.


  @image


  سوالی که شاید برایتان پیش آمده باشد این است که چرا کاغذ دیواری برجسته؟

  کاغذ دیواری برجسته مهمترین مزیتی که نسبت به کاغذ دیواری های ساده دارد این است که میتواند شکل و ظاهر خاصی به اتاق و دیوار بدهد و آن را از حالت ساده و یکنواختی در بیاورد

  به دلیل اینکه کاغذ دیواری برجسته زیرمجموعه ای از کاغذ دیواری است تمام معایب و مزایا در حالت کلی بالا را شامل میشود. اما مزایا و معایبی که مخصوص به آن است به شرح زیر است:

  مزایا

  • کاغذ دیواری برجسته بسیار به خانه شما جلوه میدهد و لاکچری است

  • پایداری و دوام بیشتری نسبت به سایر انواع دیگر دارد زیرا وزن و ضخامت بیشتری دارد

  • حالت طبیعی دارد و به دلیل وجود برجستگی های آن ملموس تر است

  • کاغذ دیواری برجسته به آسانی با مواد شوینده ی رایج تمیز می شود، بدون اینکه در اثر تمیز کردن های مکرر آسیب ببینند

  • با استفاده درست از کاغذ دیواری برجسته میتوان معایب خانه تان را پنهان کنید برای مثال بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد هم چنین نوعی گرما و صمیمیت نیز به وجود می آورد. و یا استفاده از کاغذ دیواری های بافت دار به دیوارها عمق می بخشد و نیز سبب جذب صدای فضا می شود.


  @image


  کاغذ دیواری برجسته انواعی دارد که, اولین نوع آن از نوع مخملی است یعنی قسمت های برجسته به صورت مخملی هستند. دومین نوع آن قسمت برجسته اش از الیاف های بهم تنیده شده تشکیل شده است. سومین نوع آن از جنس پی وی سی است. انواع دیگر آن شامل ابریشمی است یا به صورت سنگ کاری شده و زینت داده شده و دست ساز است.

  در واقع تکنولوژی سبب به وجود آمدن کاغذ دیواری برجسته شد و حالت برجسته بودن آن باعث شده است که بسیاری از افراد جذب آن شوند اما چیزی که باعث جذب شدن بیشتر و بیشتر افراد در حوزه کاغذ دیواری چه در نوع برجسته چه غیره می شود تمیزی کار در نصب آن است به گونه ای که اگر صحیح نصب شود هم دوام بیشتری خواهد داشت هم زیبایی بیشتری را نشان می دهد لذا در این قسمت راجع به نکات نصب آن صحبت خواهیم کرد.

  طرح های کاغذ دیواری برجسته

  تنوع طرح و شکل در این نوع بسیار زیاد است، اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد.

  داماسک:

  این نوع کاغذ دیواری برجسته که اصطلاحا «داماس» هم نامیده می شود به طرحی گفته می شود که در آن طرح های گل تکرار می شود. طرح داماسک متداول ترین و قدیمی ترین طرح کاغذدیواری برجسته است. این مدل، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است.

  گلدار:

  در این طرح ها نقش های طبیعی یا فانتزی گل استفاده شده است

  هندسی:

  در این طرح کاغذ دیواری برجسته، خطوط و نقش های هندسی به جای گل که در طرح های کلاسیک رایج است، استفاده می شود. این طرح ها به اسم مدرن یا اسپرت هم معروف است.

  گرافیکی:

  در این طرح ها بیشتر از تصویرهای گرافیکی و تایپوگرافی استفاده شده است

  موتیف:

  این طرح کاغذ دیواری برجسته، زمینه خلوتی دارد و نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است

  راه راه:

  در این طرح، الگوهایی از خطوط نسبتا پهن و موازی افقی یا عمودی استفاده شده است. این طرح با ایجاد خطای دید قابلیت این را دارد که محیط را بزرگ تر یا مرتفع تر نشان دهد. بنابراین در راهروهایی با عرض کم و فضاهایی با سقف کوتاه می توان از این کاغذدیواری استفاده کرد.

  کودکانه:

  در این نوع کاغذ دیواری برجسته طرح های عروسکی، شخصیت های کارتونی، ماشین، حیوان و تصویرهای مورد علاقه کودکان به کار رفته که برای اتاق خواب کودک مناسب هستند.

  یکی از مزیت های کاغذ دیواری برجسته طرح دار اصلاح مشکلات ظاهری خانه است به عنوان مثال اگر ارتفاع سقف خانه از حد معمول بیشتر است، می توانید با کاغذ دیواری که طرح «افقی» دارد آن را اصلاح کنید و یا اگر می خواهید کاغذ دیواری را در فضایی مانند فضای راهرو به کار ببرید، می توانید از کاغذ دیواری برجسته که طرح های به نسبت بزرگتر و جذاب تری دارند استفاده کنید چون این کار باعث میشود فضا محدود تر به نظر برسد و اگر راهروهای تان طول زیادی دارند و به نسبت سقف آن ها کوتاه است، از کاغذ دیواری برجسته ای استفاده کنید که در آن ها المان های عمودی استفاده شده است، ان ها سقف را بلندتر جلوه می دهند و حس بسته بودن فضا را کاهش می دهند.

  یکی از مزیت های کاغذ دیواری برجسته نسبت به رنگ، تنوعی است که در طرح، جنس و بافت آن وجود دارد. این تنوع دستتان را برای طراحی خاص و ویژه منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد، باز می گذارد.


  @image


  کاغذ دیواری برجسته می توانند تبدیل به نقطه ای کانونی در خانه شما شوند و هر دیوار شما را در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که می خواهید تبدیل کنند و به هر اتاق و هر فضای داخلی شخصیتی جدا ببخشند علاوه بر اینکه می توانید طرح خاص و متناسب با هر یک از قسمت های خانه را انتخاب کنید برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده کنید

  بهترین طرح کاغذ دیواری برجسته برای فضای آشپزخانه

  آشپزخانه یکی از فضاهای خانه است که میتوانید بدون هیچگونه محدودیت طرح های متنوع را در آن بکار ببرید شما میتوانید با توجه به طرح و رنگ میز ناهارخوری کاغذ دیواری طرح داری را انتخاب کنید حتی میتوانید از طرحهای خوراکی برای باز شدن اشتهایتان استفاده کنید فقط یادتان باشد کاغذ دیواری برجسته ای که استفاده میکنید قابل شستشو باشد

  برای شمایی که دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره سایر مدل های کاغذ دیواری بدانید.

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار


  بهترین طرح کاغذ دیواری برجسته برای اتاق خواب و نشیمن

  یکی از مهمترین نکاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری برجسته در اتاق خواب باید به آن توجه کنید این است که از طرح های ملایم و گلدار استفاده کنید تصویر برای یک تخت خواب راحت یک تصویر زمینه قاصدک زیبا خواهد بود. برای دکور اتاق خواب رویایی بهترین راه برای علاقه مندان به دکوراسیون کلاسیک، اضافه کردن بافت و الگوهای جذاب و همچنین شخصی سازی دکوراسیون آن، با استفاده از کاغذ دیواری برجسته با طرح گل و غنچه است

  برای نشیمن می توانید با توجه به دکوراسیون و سبک اتاق نوع طرح مناسب را انتخاب کنید مثلا برای دکوراسیون ساده و مینیمال از طرح های شلوغ استفاده کنید این نکته راهم در نظر بگیرید که نقش و طرح های زیاد باعث کوچک شدن فضای پذیرایی می شود .

  کاغذ دیواری برجسته با طرح های عمودی و راه راه در نشیمن باعث می شود دیوار بلندتر و سقف مرتفع تر به نظر برسد.

  طرح های افقی باعث می شود با خطای دید در پهن شدن دیوار، فضا وسیع تر و بزرگتر به نظر برسد. سقف در این حالت کوتاه تر به نظر می رسد.

  کاغذ دیواری برجسته برای پذیرایی با خطوط شکسته یا نقوش تیز و هندسی انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر می کند

  برای اینکه دکوراسیون پذیرایی شما دارای فضایی آرام باشد، طرح آن باید کوچک و کمرنگ باشد و رنگ ملایم آن فضا را آرامش ببخشد و حتی میتوان از دو نوع طرح استفاده کرد فقط باید توجه داشته باشید که این طرح ها مکمل هم باشند

  اگر شما حالت عاشقانه را در اتاق دوست دارید، طرح های گلدار و ظریف با خطوط زیبا در رنگ های خنثی و روشن را امتحان کنید. اگر نشانه هایی از طبیعت را دوست دارید، طراحی ارگانیک با بافت های متفاوت و درخشان، باعث ایجاد احساس راحتی در منزل می شود.


  @image


  نکات نصب کاغذ دیواری برجسته

  در اولین قدم سعی کنید مقدار رول مورد نیاز از کاغذ دیواری برجسته را خریداری کنید

  سپس این نکته را در نظر داشته باشید که برای تمیز درآمدن کار باید از چسب مرغوبی استفاده شود مطمئنا این چسب ها باید به گونه ای باشند که با سطوح سیمانی و گچی سازگار بوده و به راحتی بر روی آن ها قرار گیرند منظور ما از مرغوب بودن چسب این است که علاوه بر چسبندگی خوب آن از طرف دیگر به راحتی از روی دیوار و بدون صدمه زدن به آن کنده شود که این کار با روی کار آمدن چسب های سلولزی ممکن شده است که می تواند برای اجاره نشین ها نکته مهم و کمک کننده ای باشد.

  تمامی سطح کاغذ باید با چسب آغشته شود تا دچار مشکلات بعدی آن نشویم و نکته دیگر اینکه قبل از نصب آن اجازه دهید کاغذ دیواری خیس بخورد. سعی کنید دیوار را قبل از نصب کاغذ دیواری جدید قبلی را کنده یا ناهمواری ها را هموار سازید و قبل از چسباندن کاغذها مطمئن شوید که آن ها را درست فیکس کرده اید زیرا بعد از چسبیدن امکان جابه جایی آن وجود ندارد. بسته به سلیقه ی هر فرد میتوانید کاغذ دیواری را بصورت یک تیکه یا بصورت طرح متفاوت برای هر دیوار قرار دهید . نکته دیگر اینکه با توجه به نوع کف پوش و سبک دکوراسیون خود میتوانید طرح را انتخاب کنید.

  در انتخاب ترکیب رنگ به نور خانه نیز توجه شود, کار درست تر این است که از یک متخصص و نصاب ماهر در این کار استفاده شود در این صورت کار به درستی پیش خواهد رفت.

  اگر تا اینجای مقاله را خواندید، توصیه می کنم نگاهی هم به این صفحات بیندازید.

  کاغذ دیواری تی وی روم

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری اتاق کودک

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان


  98/4/13

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد