فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

کاغذ دیواری برجسته

در این قسمت توضیحات کاغذ دیواری برجسته قرار می گیرد.

همه آنچه که باید درباره کاغذ دیواری برجسته بدانید.

 • همه آنچه که باید درباره کاغذ دیواری برجسته بدانید.

  کاغذ دیواری برجسته

  کاغذ دیواری ها عناصری قدرتمند هستند چرا که تنوع بسیاری در طرح و رنگ آن ها دیده می شود و شما دست بازی برای انتخاب آن ها دارید. اگر می خواهید فضایی لوکس داشته باشید کاغذ دیواری برجسته با کمترین هزینه این کار را برای شما انجام می دهند و هر موقع که بخواهید میتوانید رنگ و طرح دیوارها را آسان عوض کنید.


  @image


  سوالی که شاید برایتان پیش آمده باشد این است که چرا کاغذ دیواری برجسته؟

  کاغذ دیواری برجسته مهمترین مزیتی که نسبت به کاغذ دیواری های ساده دارد این است که میتواند شکل و ظاهر خاصی به اتاق و دیوار بدهد و آن را از حالت ساده و یکنواختی در بیاورد

  طرح های کاغذ دیواری برجسته

  تنوع طرح و شکل کاغذ دیواری برجسته بسیار زیاد است، اما بعضی طرح ها به نسبت بقیه کاربرد و طرفدارهای بیشتری دارد.

  داماسک:

  این نوع کاغذ دیواری برجسته که اصطلاحا «داماس» هم نامیده می شود به طرحی از کاغذ دیواری برجسته گفته می شود که در آن طرح های گل تکرار می شود. طرح داماسک متداول ترین و قدیمی ترین طرح کاغذدیواری برجسته است. این مدل، طرح کلاسیک محسوب می شود و بیشتر برای سالن های پذیرایی مناسب است.

  گلدار:

  در این طرح ها نقش های طبیعی یا فانتزی گل استفاده شده است

  هندسی:

  در این طرح کاغذ دیواری برجسته، خطوط و نقش های هندسی به جای گل که در طرح های کلاسیک رایج است، استفاده می شود. این طرح ها به اسم مدرن یا اسپرت هم معروف است.

  گرافیکی:

  در این طرح ها بیشتر از تصویرهای گرافیکی و تایپوگرافی استفاده شده است

  موتیف:

  این طرح کاغذ دیواری برجسته، زمینه خلوتی دارد و نقش تزیینی کوچک در آن تکرار شده است

  راه راه:

  در این طرح، الگوهایی از خطوط نسبتا پهن و موازی افقی یا عمودی استفاده شده است. این طرح با ایجاد خطای دید قابلیت این را دارد که محیط را بزرگ تر یا مرتفع تر نشان دهد. بنابراین در راهروهایی با عرض کم و فضاهایی با سقف کوتاه می توان از این کاغذدیواری استفاده کرد.

  کودکانه:

  در این نوع کاغذ دیواری برجسته طرح های عروسکی، شخصیت های کارتونی، ماشین، حیوان و تصویرهای مورد علاقه کودکان به کار رفته که برای اتاق خواب کودک مناسب هستند.

  یکی از مزیت های کاغذ دیواری برجسته طرح دار اصلاح مشکلات ظاهری خانه است به عنوان مثال اگر ارتفاع سقف خانه از حد معمول بیشتر است، می توانید با کاغذ دیواری که طرح «افقی» دارد آن را اصلاح کنید و یا اگر می خواهید کاغذ دیواری را در فضایی مانند فضای راهرو به کار ببرید، می توانید از کاغذ دیواری برجسته که طرح های به نسبت بزرگتر و جذاب تری دارند استفاده کنید چون این کار باعث میشود فضا محدود تر به نظر برسد و اگر راهروهای تان طول زیادی دارند و به نسبت سقف آن ها کوتاه است، از کاغذ دیواری برجسته ای استفاده کنید که در آن ها المان های عمودی استفاده شده است، ان ها سقف را بلندتر جلوه می دهند و حس بسته بودن فضا را کاهش می دهند.

  یکی از مزیت های کاغذ دیواری برجسته نسبت به رنگ، تنوعی است که در طرح، جنس و بافت آن وجود دارد. این تنوع دستتان را برای طراحی خاص و ویژه منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد، باز می گذارد.

  کاغذ دیواری برجسته می توانند تبدیل به نقطه ای کانونی در خانه شما شوند و هر دیوار شما را در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که می خواهید تبدیل کنند و به هر اتاق و هر فضای داخلی شخصیتی جدا ببخشند علاوه بر اینکه می توانید طرح خاص و متناسب با هر یک از قسمت های خانه را انتخاب کنید برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده کنید

  بهترین طرح کاغذ دیواری برجسته برای فضای آشپزخانه:

  آشپزخانه یکی از فضاهای خانه است که میتوانید بدون هیچگونه محدودیت طرح های متنوع کاغذ دیواری برجسته را در آن بکار ببرید شما میتوانید با توجه به طرح و رنگ میز ناهارخوری کاغذ دیواری برجسته طرح داری را انتخاب کنید حتی میتوانید از طرحهای خوراکی برای باز شدن اشتهایتان استفاده کنید فقط یادتان باشد کاغذ دیواری برجسته ای که استفاده میکنید قابل شستشو باشد

  بهترین طرح کاغذ دیواری برجسته برای اتاق خواب و نشیمن:

  یکی از مهمترین نکاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری برجسته در اتاق خواب باید به آن توجه کنید این است که از طرح های ملایم و گلدار استفاده کنید تصویر برای یک تخت خواب راحت یک تصویر زمینه قاصدک زیبا خواهد بود. برای دکور اتاق خواب رویایی بهترین راه برای علاقه مندان به دکوراسیون کلاسیک، اضافه کردن بافت و الگوهای جذاب و همچنین شخصی سازی دکوراسیون آن، با استفاده از کاغذ دیواری برجسته با طرح گل و غنچه است

  برای نشیمن می توانید با توجه به دکوراسیون و سبک اتاق نوع طرح کاغذ دیواری برجسته را انتخاب کنید مثلا برای دکوراسیون ساده و وسایل بدون طرح از کاغذ دیواری برجسته با طرح های شلوغ استفاده کنید این نکته راهم در نظر بگیرید که نقش و طرح های زیاد باعث کوچک شدن فضای پذیرایی می شود .

  کاغذ دیواری برجسته با طرح های عمودی و راه راه در نشیمن باعث می شود دیوار بلندتر و سقف مرتفع تر به نظر برسد.

  طرح های افقی در کاغذ دیواری برجسته باعث می شود با خطای دید در پهن شدن دیوار، فضا وسیع تر و بزرگتر به نظر برسد. سقف در این حالت کوتاه تر به نظر می رسد.

  کاغذ دیواری برجسته برای پذیرایی با خطوط شکسته یا نقوش تیز و هندسی انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر می کند

  برای اینکه دکوراسیون پذیرایی شما دارای فضایی آرام باشد، طرح کاغذ دیواری برجسته باید کوچک و کمرنگ باشد و رنگ ملایم آن فضا را آرامش ببخشد و حتی میتوان از دو نوع کاغذ دیواری برجسته استفاده کرد فقط باید توجه داشته باشید که این طرح ها مکمل هم باشند

  اگر شما حالت عاشقانه را در اتاق دوست دارید، طرح های گلدار و ظریف با خطوط زیبا در رنگ های خنثی و روشن را امتحان کنید. اگر نشانه هایی از طبیعت را دوست دارید، طراحی ارگانیک با بافت های متفاوت و درخشان، باعث ایجاد احساس راحتی در منزل می شود.

  98/4/13

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S

محصولی مرتبط با این مقاله وجود ندارد