فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

انتخاب کاغذ دیواری بر مبنای علم روانشناسی

 • انتخاب کاغذ دیواری بر مبنای علم روانشناسی

  اگر خواهان خلق فضایی آرام، منظم و همراه با آرامش هستید، انتخاب کاغذ دیواری هایی با رنگ های ملایم توصیه می شود، اما اگر احساس می کنید دلتان می خواهد فضایی شاد و پر هیجان داشته باشید، از رنگ های شاد با طرح های هندسی و هنری استفاده کنید. همچنین انتخاب کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که کمتر در آنها شکل و طرحی دیده می شود، ضمن اینکه برای هماهنگی با انواع دکورها مناسب هستند، برای افراد تنوع طلب توصیه می شود.


  @image


  هنگام انتخاب کاغذدیواری حواستان باشد که اگر طرح​های روی آن نزدیک به هم و در خطوط مرتب افقی و عمودی قرار داشته باشند، طرح موجود بر محیط اتاق غالب خواهد شد. پس اگر می​خواهید وسایل اتاق فوق بیشتر به چشم بیاید مراقب باشید از کاغذ دیواری با خصوصیاتی که ذکر شد استفاده نکنید.

  اگر قصد دارید از کاغذدیواری گلدار و شلوغ برای اتاقی استفاده کنید بهتر است بدانید چنین طرح​هایی فضای اتاق را کوچک جلوه می​دهد. پس با توجه به ابعاد اتاق چنین طرح‌هایی را انتخاب کنید.برای وسیع​تر نشان دادن فضای یک اتاق از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که طرح​های افقی روی آنها نقش بسته است. طرح‌های زیگزاگی هم فضای اتاق را زنده‌ تر جلوه می‌دهند.

  فضاهایی مثل اتاق نشیمن که در واقع محیط​​های دورهمی است بهتر است با کاغذ دیواری​هایی با رنگ​های غالب گرم مثل قرمز، نارنجی یا زرد طراحی شود، چرا که به فضا صمیمیت خاصی می​بخشد.

  اگر اتاقی دیوار​های کوتاه دارد و در نتیجه سقف آن هم کوتاه است بهتر است برای پوشش دیوارهایش از کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی استفاده کنید چون در اینصورت دیوارها بلندتر نشان داده می‌شوند.


  @image


R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S