فروشگاه الکترونیک
V
I
E
W
A
R
T
I
C
L
E
S

 • استانداردهای کاغذ دیواری

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  استاندارد ابعاد کاغذ دیواری

  واحد شمارش استاندارد کاغذ دیواری از سوی سازندگان ، رول در نظر گرفته شده و این واحد دارای طول مشخص با عرض های متفاوت است . طول یک رول استاندارد کاغذ دیواری 5/13 فوت یا معادل چهار متر و 12 سانتی متر تعیین شده است در حالی که برای ساده شدن حمل و نقل و بسته بندی رول های دو برابر(26 فوت معادل هشت متر و 23 سانت) یا سه برابر نیز از سوی تولید کنندگان تولید می شود.


  @image


  این در حالی است که در استاندار اروپایی عرض کاغذ دیواری 52 سانتی متر ( 5/20 اینچ) و در استاندارد آمریکایی این عرض 5/68 سانتی متر ( 27 اینچ) تعیین شده است.این اعداد و ارقام و استانداردها مهم ترین اطلاعات مورد نیاز خریداران هنگام سفارش دادن یک نوع کاغذ دیواری به فروشنده است. در حالی که قبلا باید ابعاد سطح مورد نظرتان را خوب اندازه گیری کرده باشید .همچنین فراموش نکنید هنگام اندازه گیری سطح مورد نظر، ابعاد اضافی مثل محل نصب کمد دیواری، در و پنجره ، شوفاژ یا شومینه و کانال کولر را باید از مساحت کل کم کنید و با افزایش حدود 2 درصد برای زاویه های موجود،مساحت نهایی را به فروشنده اعلام کنید.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری رستوران

  کاغذ دیواری اداری

  کاغذ دیواری لوکس

  انواع طرح در کاغذ دیواری

  شاید تصور کنید با توجه به رشد تکنولوژی نمی توان محدودیتی برای انواع طرح کاغذ دیواری در نظر گرفت که البته کاملا هم درست است. اما این نوع پوشش دارای دو نوع طرح کلی است که عبارتند از طرح های مستقیم یا راه راه که باید هنگام نصب از طول و طرفین با یکدیگر همسو شده و نصب شوند و گروه دوم طرح های هندسی یا منحنی است.

  گرچه هنگام نصب گروه دوم باز هم برای تنظیم شکل ها با یکدیگر باید از طرفین و طول کاغذ دیواری تنظیم شود،اما در این بخش نکته ای نهفته است که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید چون هنگام نصب طرح های هندسی یا منحنی،نصاب برای تنظیم طرح هر ردیف با ردیف دیگرباید مقداری از کاغذ دیواری را مصرف کند تا دقیقا همه ردیف ها با یکدیگر هماهنگ روی سطح تکرا شود . پس جای تردید نیست که میزان مصرف کاغذ دیواری طرح های هندسی یا منحنی بیشتر از نمونه های ساده یا مستقیم است . در این حالت باید قبل از خرید برای محاسبه مقدار اضافه در طرح های منحنی از فروشنده کمک بگیرید ولی بار هم به خاطر داشته باشید که کار از محکم کاری عیب نخواهد کرد پس یک یا دو رول اضافه تر خریداری کنید و در صورت اضافه آمدن برای روز مبادا نگه دارید چون ممکن است به هر دلیل مجبور به تعویض بخشی از کاغذ دیواری بشوید.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری برجسته

  کاغذ دیواری لاکچری

  کاغذ دیواری کلاسیک

  علائمی کارآمد برای انتخاب

  هنگام ورق زدن آلبوم‌های فروشگاه‌های کاغذ‌دیواری بدون تردید با علائمی خاص در انتهای آلبوم برخورد کرده‌اید و گاهی از خودتان یا فروشنده درباره مفهوم آنها پرسیده‌اید، اما اگر جوابی قانع‌کننده دریافت نکرده‌اید می‌توانید با استفاده از این جدول به مفهوم واقعی نمادهای موجود در انتهای آلبوم کاغذ‌دیواری مقابلتان هنگام انتخاب پی ببرید.


  @image


  ایده‌ای خلاق

  اگر اهل نمای اسپرت هستید و بزودی از طرح کاغذ‌دیواری منزل خودتان خسته نمی‌شوید راهکاری کاملا اقتصادی برای تزئین خانه خودتان به سبکی مدرن و البته ارزان‌قیمت با بهترین کیفیت وجود دارد؛ فقط کافی است روی ذوق هنری خودتان متمرکز شده و به آن اعتماد داشته باشید. بسیاری از فروشگاه‌ها در صنوف مختلف هنگام ناقص شدن موجودی انبارشان اقدام به حراج غیرقابل تصوری از اجناس می‌کنند که کاغذدیواری هم از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین در این زمینه خوب دقت کنید و متناسب با متراژ مورد نیازتان از میان ته‌انباری‌های موجود فروشگاه‌ها به دنبال طرحی نوین برای منزل خودتان باشید. به خاطر داشته باشید گاهی اوقات این فروشگا‌ه‌ها به دلیل ناقص بودن طرح‌ها حتی تا یک‌سوم قیمت حاضر به فروش موجودی خود هستند؛ فقط دقت کنید هنگام انتخاب کاغذدیواری طرح‌دار یا نمونه‌های خاص تعداد رول‌های موجود کامل باشد نه این‌که در میانه راه، گل کاغذ‌دیواری ناقص باقی‌بماند.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری اتاق خواب

  کاغذ دیواری طرح دار

  کاغذ دیواری تی وی روم

  چگونه انتخاب کنیم؟

  کاغذ‌دیواری بیشتر برای تزئین محیط اطراف ما استفاده می‌شود، بنابراین قبل از هرکار باید درباره همخوانی و متناسب بودن آن با دیگر لوازم منزل دقت داشته باشیم. چون قرار گرفتن لوازم و رنگبندی آنها در کنار این نوع پوشش دیوارهاست که درنهایت محیطی آرام و دلنشین را برای ما ایجاد خواهد کرد پس ابتدا خوب درباره رنگبندی و تناسب لوازم منزل با کاغذدیواری موردنظر خودتان فکر کنید.

  برای این کار، بهترین روش استفاده از دنیای مجازی است، چون اکنون انواع و اقسام فروشگاه‌ها و شرکت‌ها با استفاده از امکانات دنیای مجازی سعی در جلب نظر مشتریان خود دارند و نمونه‌های متعددی از محصولات داخلی یا خارجی موجود کاغذدیواری را برای شما به نمایش‌گذاشته‌اند پس می‌توانید با استفاده از آلبوم‌های موجود در این وبسایت‌ها سعی در ایجاد تصویری از کنارهم قرار گرفتن کل لوازم منزل با پوشش مورد نظرتان داشته باشید. هرچند برخی از شرکت‌ها با استفاده از نرم‌افزارهایی خاص امکان ایجاد فضایی نمونه از منزل را در دنیای مجازی با استفاده رنگ‌ها و طرح‌های مختلف کاغذدیواری فراهم کرده‌اند که این امکان، انتخاب را برای شما بسیار ساده‌تر کرده است.

  در این باره نباید فراموش کرد طرح‌ها و رنگ‌های مختلف کاغذ‌دیواری می‌تواند با ایجاد حسی متفاوت در ذهن ما هماهنگی یا عدم هماهنگی کلی تزئینات منزل یا محل کار را برایمان نمایان کند بنابراین بد نیست به این جدول توجه ویژه داشته باشید تا هنگام انتخاب کاغذ‌دیواری دچار مشکل نباشید.

  برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری ها روی هر کدام از موارد زیر که دوست دارید کلیک کنید.

  کاغذ دیواری مدرن

  کاغذ دیواری پذیرایی

  کاغذ دیواری اتاق کودک

  کاغذ دیواری اتاق نوجوان

R
E
L
A
T
E
D
P
R
O
D
U
C
T
S